Bir Erkek Neden Evlenmek İstemez? Belki De Sebebi Sizsiniz…

Sizce bir erkek neden evlenmek istemez? Erkekler evlilikten neden korkar? İkili ilişkilerde genellikle kadın tarafı, sevgilim benimle evlenmiyor şeklinde şikayetler yaşamaktadır. Peki neden sevgiliyken mutlu olan bir erkek evlilikten korkar? Hiç mantıklı değil öyle değil mi? Sürekli aynı evde olmak; ve hayatı paylaşmak varken, neden sınırlı görüşmeler, ve sevgili hayatı? Gelin, sevgilim benimle evlenmiyor diyen kadınlar için, erkekler evlilikten neden korkar sorusunun yanıtlarını gözden geçirelim:

Sevgilim benimle evlenmiyor diyen kadınların, hatayı ilk olarak kendilerinde aramaları gerektiğini belirtmeliyiz. Bir erkek neden evlenmek istemez derken, onun yanında ne kadar yemek yediğinizi, ne kadar süslü olduğunuzu bir gözden geçirin… Siz onun yanına giderken, en güzel halinizle gidiyor, sizi bir yere götürmek için acele ettiğinde, hazırlanmak için ondan yarım saat; ya da bir saat istiyorsanız, siz ona göre değilsiniz belki de… Çünkü bir erkek, yanında, doğal; ve kendisi gibi hayatı yaşamanın tadını çıkartmayı seven kadınlarla birlikte olmak ister. Sizin süs bebeği olmanız, onun sizinle mutlu olacağı anlamına gelmez…
Erkekler neden evlilikten korkar sorusunun yanıtları arasında, kadınların, sürekli çevresi ile yarış halinde olması da yer almaktadır. Sadece kendileri yarışsalar neyse. ”Ayşenin eşi Ayşe’yle birlikte sinemaya gidiyor, sen benimle parka bile gitmiyorsun” diyen bir kadın, her zaman sevgilisini kendisinden uzaklaştıracaktır. Bu nedenle, onu olduğu gibi kabul ederseniz, sevgilim benimle evlenmiyor yakınmasından da kendinizi korumuş olacağınızı unutmamanız gerekmektedir.
Erkeklerin evlilikten korkmalarının nedenlerinden bir diğeri ise sizin onu değiştireceğinizi düşünmeleridir. Mesela, o takım elbise giymeyi, ve kravat takmayı çok seviyordur; ama siz, ona spor kıyafetler giymesi için destek oluyorsunuzdur. Bu durum da, onun, ilerde bazı şeyler için zorlanacağı korkusunu taşımasına neden olmaktadır. Bu nedenle, aman dikkat, onu kendinizden uzaklaştırmak istemiyorsanız, değiştirmeye de çalışmamalısınız…
İlişkinizde onunla oynadığınızı düşünmesi de evlilikten korkması için başka bir neden olarak karşınıza çıkmaktadır. İlk zamanlar sizi elde etmesi için çaba sarfetmesini sağlamaya çalışırsınız, sonrasında da size, güzel olduğunuzu söylemesi için bir takım taktikler geliştirirsiniz; belki güzel olduğunuzu söylemesi sizin hoşunuza gidecektir; ama sizin bunu zorla söyletmeye çalışmanız, emin olun ki onun hiç hoşuna gitmeyecektir.
Ona ne zaman, nerde; ve ne yapması gerektiğini söylemeye çalışırsanız, bu durumun da onu sıkacağını unutmamalısınız. Kendisini annesi ile birlikte gibi hissedecek olan erkek arkadaşınız, kendisine bir sevgili aramak istese, bu bile sizden uzaklaşması için çok önemli bir neden olarak karşınıza çıkabilecektir. Bu nedenle ona ne yapması gerektiğini; ya da ne yapmasını istediğinizi söylemekten kaçınmanız gerekmektedir.
Babası ile arasında problemleri olan kadınlar, çözümü erkek arkadaşlarında arayabilir; ve hatta onda baba sevgisini bulmaya çalışabilirler. Bu durumu fark eden erkek ise, bir erkek neden evlenmek istemez sorusunun yanıtını vermiş olacaktır.
Sizin sadece onunla ilgilendiğinizi anlar; ve bu durum onun için boğucu bir hal almaya başlarsa; ya da onu gereksiz bir şekilde kıskandığınızı hissederse de erkekler evlilikten neden korkar sorusunun yanıtını kendi ellerinizle hazırlamış olacağınızı unutmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası