Bir Erkek Eşinden Neden Soğur?

Bir Erkek Eşinden Neden Soğur?

Bir erkek eşinden neden soğur; ya da bir erkek eşinden neden uzaklaşır sorularının yanıtlarını hiç merak ettiniz mi? Adem ile Havva zamanından bu yana, kadın erkeksiz; erkek de kadınsız duramazken, sokaklar, evli olmadıkları halde, ahlaka uygun olmayan davranışlar sergileyen sevgililerle dolup taşarken, bir erkek neden kendisine Allah’ın emri ile verilmiş, kendilerine ait bir dört duvarları bulunan eşinden soğur? Pek çok kadın bu soruların yanıtlarına cevap ararken, eşlerini kendilerine nasıl yakınlaştırabileceklerini de bulmaya çalışmaktadır. Aslında cevap oldukça basit: Bir erkek eşinden neden soğur; ya da bir erkek eşinden neden uzaklaşır sorularının yanıtlarını gerçekçi bir şekilde süzgecinizden geçirin. Eşinizin sizden soğumuş olma sebebini bulduğunuz ve o sebebi ortadan kaldırdığınızda, onun size yeniden gülen gözlerle baktığını görebilirsiniz. Bu şansı kendi elinizden almamalısınız bize göre…

Bir Erkek Eşinden Neden Uzaklaşır?

■ Dedikodu: Kabul ediyoruz: eşiniz sizin arkadaşınız, dostunuz, can yoldaşınız olmalı; her şeyi onunla konuşabilmelisiniz… Ama yine de onun bir erkek olduğunu ve neler konuşup konuşmamanız gerektiğini bilmelisiniz. Hiç bir erkek, bir başka kadının ne giydiği ya da neler yaptığı ile ilgilenmek istemez. Siz sürekli, Ayşe şunu giymişti, Melike bunu yapmıştı, Seda şöyle dedi… derseniz, eşiniz sizden soğuyacak; hatta bu davranışınızı hoş bulmayacaktır. Dedikodu hiç bir zaman iyi değil; ama yapacaksanız da, kendinize makul bir dedikodu arkadaşı seçmelisiniz.

■ Para: Bir söz var biliyorsunuz: “Kadının yaşı, erkeğin maaşı sorulmaz derler. Her ne kadar kadınların yaş ile ilgili sorunları varsa, erkeklerin de maaşları ile ilgili problemlerinin olduğunu gösterir bu söz. Paraya olan düşkünlüğünüzü eşinize hissettirmemelisiniz. Sizin kendisini, parası dolayısı ile sevdiğinizi ya da seviyor gibi yaptığınızı düşünen eşinizin sizden soğuması kuvvetle muhtemeldir. Pek çok erkeğin, tanışma sırasında dahi kendisine ne iş yaptığının sorulması kötü gelir; öyle ki, o işte ne kadar maaş aldığını hesaplamaya çalıştığınızı düşünürler. Dolayısı ile eşinizin maaşını ve maddi durumunu irdelemekten vazgeçin; tabi sizden soğumasını istemiyorsanız…

■ Kıskançlık: Biliyoruz: Seven insan kıskanır. Ama, her şeyin olduğu gibi kıskançlığın da azı karar; çoğu zarardır. Dolayısı ile eşinizi kıskançlığınızla boğmamalısınız. Ona güvenin; güvenin olmadığı bir ilişki zaten çok uzun süreli olmayacaktır. Ve şunu asla unutmayın: bir erkeği kendinize yakın tutmak istiyorsanız, onu özgürlüğü ile baş başa bırakmalısınız. Kadınların dahi kısıtlanmayı sevmediği bu dünyada, bir erkeği kısıtlamaya çalışırsanız, aslında onu kendinizden uzaklaştırırsınız. Sizinle özgür olamıyorsa, sizsiz özgür olur değil mi?

■ Sürekli Bir Arada Olmak: Siz, yaptığınız her şeyde yanınızda eşiniz olsun isteyebilir, onu çok seviyor ve özlüyor olabilir; her şeyi paylaşmak istiyor… olabilirsiniz. Ama bir erkek eşinden neden soğur ya da bir erkek eşinden neden uzaklaşır sorularının yanıtları arasında sürekli bir arada olmak da yer almaktadır. Alışverişe, sinemaya, yemeğe, hatta arkadaş toplantılarına… birlikte gitmek, eşinizin sizden sıkılmasına, bir müddet sonra da kaçmasına neden olur. Neden mi? Çünkü sizi özlemesine fırsat vermemiş olursunuz. Dolayısı ile hem kendinize; hem de eşinize kişisel alan bırakın. Onu gün içerisinde defalarca aramayın. Sizin olmasa bile, onun yalnız kalmaya, arkadaşları ile olmaya, kafasını dinlemeye… ihtiyacı var.

■ Dırdır: Söz döndü dolaştı yine sizin konuşmalarınıza geldi sevgili kadınlar. Ancak eğer eşinizin sizden uzaklaşması ya da soğumasını istemiyorsanız, onun her hareketini eleştirmemeli, her şeyi problem haline getirmemelisiniz. Bu şekildeki davranışlarınız onu önce evden kısa kısa çıkmalara sürükler ki kahveye ya da maça gidebilir; sonra ise bir bakarsınız eşinizi daha sessiz bir kadına kaptırmışsınız. Biraz önce de belirttiğimiz gibi, onun kafa dinlemeye ihtiyacı var. Ya da şunu da unutmayın; eski sevgiliniz ya da eşinizden de şimdiki eşinize söz etmemelisiniz. Bu durum eski eşinizle ya da sevgilinizle yeni eşinizi karşılaştırdığınızı ya da onu hala unutamadığınızı düşündürerek, eşinizin kendisini yetersiz hissetmesine neden olur. Söz ağızdan bir kere çıkar ve sonrasında onu geri döndüremezsiniz; unutmayın.

■ Sızlanma: Bir erkek eşinden neden uzaklaşır ya da bir erkek eşinden neden soğur sorusunun yanıtlarından bir diğeri de ona sürekli sorunlarınızdan söz etmenizdir. Hastalıklar, dertler, problemler… derken, sizin tüm sorunlarınızı çözmek zorunda olduğunu hisseden erkek, bir yerden sonra, baş etmek durumunda olduğu diğer sorunlarını da göz önünde bulundurarak sıkılır. Dünyaya sorun çözmek için gelmemiş, mutlu ve huzurlu olmak için evlenmiş olan eşinizi kendinizden uzaklaştırmamak adına, çok fazla sızlanmamalısınız.

■ Bekletmek. Bir yere giderken hazırlanmak için son dakikayı beklemeyin. Hele bir de yavaş hazırlanıyorsanız… Bir yere geç kalacaksanız eşinize randevu verip, onu orada bekletmeyin. Bekletilmek, erkeklerin en sevmedikleri konuların başında yer almaktadır. Bir erkek eşinden neden soğur; ya da bir erkek eşinden neden uzaklaşır dediğiniz noktada bu hataları yapmayın.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.