Bir Erkeğin Yalan Söylediğini Nasıl Anlarız?

Aslında her insan az çok kendini ele verir. Ama, biz kadınlar yine de, bir erkeğin yalan söylediğini nasıl anlarız, bir erkeğin yalan söyleyip söylemediğini nasıl anlarız, ya da bir erkeğin yalan söylediği nasıl anlaşılır gibi soruların yanıtlarını öğrenmek isteriz. Bu yazımızda sizlere, bu konuda bazı ipuçlarından söz etmeye çalışacağız. Ama siz yine de, o erkek hakkındaki kişisel gözlemlerinizi de aklınızın bir kenarında tutun…

Bir Erkeğin Yalan Söyleyip Söylemediğini Nasıl Anlarız?
Bir Erkeğin Yalan Söylediğini Nasıl Anlarız?
Bir Erkeğin Yalan Söylediği Nasıl Anlaşılır?

• Bir erkeğe bir konu hakkında soru sorduğunuzda, kurduğu 10 cümlenin ikisi konunun başlangıcı, altısı geneli, ikisi de sonucu hakkında olur. Ama eğer sorunuzun cevabı 10 cümle ise, ve cümlelerin içerisinde konunun öncesi, ve sonrası ile ilgili bilgi yoksa, bilin ki bir yerlerde kandırılıyorsunuz demektir.

• Erkeklerin yalan söylerken en çok kullandıkları rakam 3’tür. Bu bilgi yapılan araştırmaların sonuçları doğrultusunda elde edilmiştir. Eğer bir yere üç kere gittiğini, yanında üç kişinin bulunduğunu, bir yerde üç saat kaldığını söylüyorsa, bu işin içinde bir iş var demektir.

• Yalan söyleyen bir erkeğin en çok kullandığı kelimelerden biri de “ama”dır… Bir cümlenin başı; ya da sonu ama ise, kesin o cümlede bir yalan vardır. Örneğin, “Ben onun yanına gitmedim ama…” şeklinde bir cümle kuruluyorsa, gitmesinin de aslında kötü olmadığı, ya da aslında gittiği… gibi anlamları çıkartabilirsiniz.

• Yalan söyleyen bir erkek, kendini inandırıcı kılmak için arkadaşlarını da şahit gösterebilir. Kedi Özledi filmini izleyenleriniz, filmin komedisini iyi hatırlar. Ne demişler, Bozacının şahidi şıracıdır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası