Bir Erkeği Aşık Etmek İçin Yapılması Gerekenler

Zaman zaman bazı okurlarımız, özellikle de Orta – Lise dönemindeki genç kızlar, bir erkeği aşık etmek için neler yapabilecekleri hakkında bizlerden fikir almak istiyorlar. Bu nedenle sizlere ilerleyen bölümlerde, bir erkeği aşık etmek için yapılması gerekenlerden söz etmeye çalıştık. Bir erkeği aşık etmenin yolları arasında neler yer alır? Merak ettiğiniz ve bilmek istediğiniz tüm detayları burada bulabilirsiniz:

Bir Erkeği Aşık Etmek İçin Yapılması Gerekenler

■ Bir erkeği aşık etmek için onun biyolojik yapısı hakkında bilgi sahibi olmak en mantıklı yollardan biri olsa gerek. Erkeklerin yapısında kedilik vardır. Av yapmayı severler. Ancak ava çıktıklarında, hedeflerine ulaşamazlarsa, onu daha çok arzularlar. Sonrasında da ulaşamadıkları avlarına sahip olmak adına ellerinden gelen her şeyi yapma çabasına girerler. Boşuna değildir kaçan kovalanır lafı. Bu nedenle, bir erkeği aşık etmek için ona olabildiğince ulaşılmaz görünün. Peki, fazla naz aşık usandırır da derler, onun için ne yapmalısınız? Bu noktada, size ulaşılmaz olun dediysek, ondan tamamen uzak durun demek istemediğimizi hatırlatıyoruz. Flört edin; zaman zaman oyunlar oynayın, şakalar yapın; ama, pek çok annenin söylediği, göster ama verme taktiğini uygulamaktan da kaçınmayın.

■ Bir erkeği aşık etmenin yollarından bir diğeri de, yüksek özgüvene sahip olmak. Bu size şunu düşündürmesin: bir manken ya da süpermodel kadar güzel olmak durumunda değilsiniz. Hatta öyle olmak da size hayatınızın aşkını zaten kazandırmayacak. Bunun yerine, sadece kendinizi iyi hissettiğiniz şekilde davranın. Güzel olduğunuzu düşündüğünüz kıyafetleri, saç modeli ve makyajı tercih edin. Sonra aynaya bakıp, önce kendinizi güzel olduğunuza inandırın. Siz güzel olduğunuza inandığınızda, şuna emin olun ki herkese güzel görüneceksiniz. İşin sırrı: Kendinizden emin olmak.

■ Bir erkeği aşık etmek için yapılması gerekenlerden bir diğeri de pozitif olmak. Şimdi, hayatın şartlarını düşünüp de nasıl pozitif olabileceğinizi soruyor olabilirsiniz. Ancak hayatın, enerjiyi emdiği tek kişi siz değilsiniz. Zaman zaman hepimiz negatif olabiliyoruz. Ancak libido denen ve erkekler için çok önemli olan kavramı, negatifliğin düşürdüğünü de hatırlatmadan geçmemeliyiz. İşte bu nedenle pozitif olmalısınız. Aksi halde bir erkeği aşık etmek için daha çok çabalamanız gerekecek. Bunu yapabilmek adına bardağın ne kadarının boş değil de dolu olduğunu düşünmenizi öneriyoruz.

■ Dikkat etmeniz gereken bir diğer şey de, kendi hayatınıza sahip olmanızın gerekliliği. Her erkek biraz ilgiden hoşlanır; ama kendisini boğan bir kadından hiç bir erkek hoşlanmaz. Ayrıca, bir erkeği hayatınızın merkezine koyarsanız, şunu unutmayın ki o erkek sizi cepte bilecektir. Dolayısı ile de nasıl olsa gidemez psikolojisi ile aldatmasına hazır olmalısınız. Peki ne yapmalısınız? Kendinize ait ilgi alanlarınız olmalı. İçinde onun olmadığı planlarınız, hayalleriniz olmalı. Bu zaman zarfı, onun da kendi hayatını yaşamasına olanak tanıyacaktır.

■ En iyi sevgilinin, en iyi arkadaştan olacağına inanan bir görüş vardır. Bu nedenle ilk görüşte aşk, sadece fiziksel etkiden kaynaklandığı için tercih edilmemektedir. Peki ne yapmalısınız? Bir insana aşık olmadan, onunla bir ilişkiue başlamadan önce onu tanıyın, onunla arkadaş olun. Ancak bu şekilde, hayat tarzı, nelerden hoşlanıp hoşlanmadığı, ilgi alanları gibi konularda fikir sahibi olabilir ve sizin için uygun insan olup olmadığına karar verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası