Beni Sevmediğini Nasıl Anlarım?

Beni Sevmediğini Nasıl Anlarım?

Beni sevmediğini nasıl anlarım sorunuzun yanıtı genel olarak önemlidir. Çünkü beni sevmediğini hissediyorum dediğiniz insanla kuracağınız duygusal bağ, sizin ilerleyen zamanlarda büyük kalp kırıklıkları yaşamanıza neden olacaktır. Sizi sevmeyen bir insanla iletişiminizi baştan kesmelisiniz. Peki beni sevmediğini nasıl anlarım sorunuzun yanıtlarını ararken nelere dikkat etmelisiniz? İşte beni sevmediğini hissediyorum dediğiniz insanı tartmanın yolları…

Beni Sevmediğini Hissediyorum Nasıl Emin Olabilirim?

■ Beni sevmediğini nasıl anlarım dediğiniz insanın ilk olarak beden dilini takip etmelisiniz. Sizin yanınızda rahat olan, kollarını serbest bırakan, içten gülümseyen, gözlerini sizden kaçırmayan insan sizi seviyordur. Ancak bunun tam tersini yapıyor, kollarını kavuşturuyor, göz teması kurmuyor, çantasını sıkı sıkıya tutuyor, sürekli başka şeylerle ilgileniyorsa, bu davranışlar sizi sevmediğini gösterebilir. Ancak tüm bunları heyecanlı biri de yapabilir. Dolayısı ile sadece beden diline bakarak sizi sevmediğinden emin olamazsınız. Diğer işaretleri de göz önünde bulundurarak karar verebilirsiniz.

■ Beni sevmediğini hissediyorum dediğiniz kişinin gülümsemesi tamamen zorlamadır. Bir insanın gerçekten güldüğünü anlamanın bazı yolları vardır. Gülerken göz çevresindeki çizgileri çok belirgin bir hal alan, yüz kasları çok fazla çalışan kişiler gerçekten gülüyorlardır. Bu bilgileri baz alarak zorla gülen birini de kolay bir şekilde algılayabilirsiniz.

■ Sizi seven insan, sizin sözel olmayan davranışlarınızı farkında olmadan, sadece size yakın olabilmek adına kopyalar. Örneğin, siz konuşurken elinizi yüzünüze koyuyorsanız aynı şeyi o da yapar. Duruşunu bile sizin duruşunuza göre şekillendirir; bunun amacı sizinle olabildiğince aynı olmaktır. Beni sevmediğini hissediyorum dediğiniz kişi ise bunların hiç birini yapmaz; hatta size de davranışlarınızın nedenlerini sorar.

■ Sizinle kurduğu göz teması, onun size ne kadar yakın olduğunun en önemli göstergeleri arasında yer almaktadır. Birbirini çok seven iki insanın, sevgi bağları sadece sevgililik değil, arkadaşlık dahi olsa birbirlerinin gözlerine daha çok baktıkları bilinmektedir ve bu içten bakışlar, bakılan kişiye verilen pozitif bir ödül niteliğini taşımaktadır.

■ Beni sevmediğini nasıl anlarım sorusunun yanıtlarından bir diğeri de sohbeti kısa tutuyor olmasıdır. Birbirini gerçekten de seven insanlar uzun uzun sohbet eder ve birbirleri ile konuşmaktan sıkılmazlar. Ancak durum bunun tam tersi olduğunda, sorular sorulmak için sorulur, cevaplar ise verilmek için verilir; yani oldukça kısadır. Sadece bu şekilde bile sizi ne kadar sevdiğini anlayabilirsiniz.

■ Birbirini gerçekten seven insanların fiziksel temasları da oldukça iyidir. En basit şeylerde bile birbirlerine dokunmayı ister; hatta bunun için bahane ararlar. İnsanın sevdiğine dokunması, mutlu olmasının en önemli anahtarlarından biri olarak sayılabilmektedir. Sevgiliniz size dokunmuyor, bunun için fırsat aramıyorsa, sizi sevmiyor, sizden hoşlanmıyor demektir.

■ Birlikte yapılan aktivitelerde planları sadece siz yapıyorsanız, size olan ilgisinin az olduğunu düşünebilirsiniz. Belki dışarı çıktınız ve birlikte güzel de zaman geçirdiniz ama bunun için planı o mu yaptı siz mi? Bu çok önemli bir noktadır. Sizi gerçekten seven bir insan sizinle zaman geçirmek için fırsat kollar.

■ Sizi seven insan sürekli olarak sizin konuşmanıza olanak tanır. Sizi dinlemekten, düşüncelerinizi öğrenmekten mutlu olur. Ancak aksi bir durum söz konusu ise sizi sevmiyor ya da sizden hoşlanmıyorsa, konuşmanıza imkan tanımadığı gibi, konuştuğunuz zamanlarda da sizi dinlemek yerine başka şeylerle ilgilenir. Bu durum size olan ilgisi açısından çok önemli bir işarettir.

■ Sizi sürekli eken bir insanın beni sevmediğini hissediyorum diyorsanız muhtemelen yanılmıyorsunuz demektir. Her insanın hayatı oldukça yoğun geçmesine karşın birbirlerini seven insanlar, birlikte vakit geçirmek için sürekli olarak fırsatlar yaratırlar. Elbette zaman zaman planlarınız bozulabilir ama bu durum sıklıkla tekrarlanıyorsa, muhtemelen sizi sevmiyor, sizden hoşlanmıyor; sizinle vakit geçirmek istemiyor demektir.

■ Onunla birlikteyken kendinizi nasıl hissettiğinizi düşünün. Eğer kendinizi iyi, rahat, mutlu, huzurlu… hissediyorsanız sorun yok. Zaten sevdiğiniz insanın yanında kendinizi böyle hissetmelisiniz. Ama eğer onunla birlikteyken kendinizi tuhaf bir huzursuzluk içerisinde hissediyorsanız, muhtemelen size kendinizi iyi hissettirmeyen birlikte olduğunuz insandır ve eğer sizi gerçekten sevse bu şekilde davranmaz.

■ Beni sevmediğini nasıl anlarım sorusunun son yanıtı ise içinizden gelen sestir. Eğer o ses size, onun sizinle zaman geçirmekten hoşlanmadığını söylüyorsa muhtemelen doğruyu söylüyordur. İçgüdülerinizi dillendiren bu sese mutlaka kulak vermeli ve inanmalısınız.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.