Ayrılma Noktasına Gelmek Ne Demektir?

Bu yazımızda sizlere, ayrılma nedenleri, ayrılma sebepleri, ve ayrılma noktasına gelmek ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Ayrılma noktasına gelmek demek aslında, ayrılma nedenleri; ya da ayrılma sebeplerinin sık olarak karşımıza çıkması demektir. Peki ayrılma noktasına gelmek için gündeme gelecek olan ayrılma nedenleri, ya da ayrılma sebepleri nelerdir? Hiç zaman kaybetmeden ayrılma noktasına gelmek deyiminin açılımını gerçekleştirelim:

Ayrılma nedenleri arasında ilk olarak sürekli kavga etmekten söz etmemiz gerekmektedir. Unutmamalıyız ki, ilişkiler her zaman karşılıklı anlayış çerçevesinde yürümektedir. Her insanın iyi; ve kötü yönleri bulunmaktadır. Eğer birbirinizin iyi yönlerini seviyor; ama kötü yönlerine katlanamayarak sürekli kavga ediyorsanız, artık ayrılma noktasına gelmiş bulunuyorsunuz demektir. Ne kendinizi; ne de onu daha fazla yormanıza artık gerek yoktur.
Ayrılma sebeplerinden bir diğerinin de konuşamamak olduğunu belirtelim. Eşler arasında bir iletişimsizlik söz konusu ise, ve iki kişi birbiri ile konuşacak bir ortak konu bulamıyorsa; ya da, konuşmak demek artık sizin için sorun yaşamak demekse, siz ayrılma noktasına gelmişsiniz demektir. Birbirinizi yanlış anladığınız; ya da birbirinizle bir şey paylaşamadığınız bir ilişkiyi sürdürmenin ne anlamı olabilir; ve bu daha ne kadar böyle devam edebilir ki…
Ayrılma nedenleri arasında, birbirinize dokunamamanız da sözlü iletişim kadar büyük önem taşımaktadır. Birbirinize dokunmanız demek, hem birbirinize daha yakın hissetmenizi sağlayacak; hem de aynı zamanda aranızdaki ilişkinin daha kuvvetli olmasını olanaklı hale getirecektir.
Kendinizi ona yakın hissedip hissetmediğiniz de bir diğer önemli konu. Eğer aranızda bir uzaklık varsa, o artık tanıdığınız kişi değilse, sadece olması gerektiği için onunla birlikte oluyorsanız, bu sebeplerin de ayrılma nedenleri arasında yer aldığını unutmamanız gerekmektedir.
Hedefleriniz belki önceden aynıydı; ama artık onun planları; ya da sizin fikirleriniz, birbirinizden habersiz değişiyor, ve o kendisini size anlattığında, siz herhangi birini dinler gibi onu dinliyor; neden bu planlardan haberiniz olmadığını düşünüyorsanız, ayrılma sebepleri arasında yer alan unsurlardan bir tanesinin daha gerçekleştiğini belirtmemiz gerekecektir…
Biliyor musunuz? Uyumadan önce edilen sohbetler de sizi birbirinize çok yakınlaştıran şeyler arasında yer almaktadır. Siz en son ne zaman uyumadan önce sohbet ettiniz? Belki de siz uyumadan önce onunla konuşuyorsunuz en son; ama ya birlikte, aynı zamanlarda uyumuyorsanız; ve o, siz uyuduktan sonra, farklı şeylerle ilgileniyor; ve uyumadan önce son yaptığı şey sizinle ilgilenmek olmuyorsa? Uyanınca edilen sohbetler edilemiyorsa? Öyle değil midir? Sevgiliniz uyurken geçen zaman bile boş zaman değil midir? Neden uyku ile uyanıklık zamanları birbirine göre ayarlanmıyor?
Ayrılma noktasına gelmek biraz da şu demektir: gözlerinizi kapatın, ve bir hayal kurun… Eğer bu hayalin içinde o yoksa, siz zaten onu kafanızda çoktan bitirmişsiniz demektir. Bu durum ayrılma nedenleri arasında yer almamakla birlikte, direk ayrılma noktasına gelmek anlamını taşımaktadır.
Ayrılma noktasına gelmek için en önemli bilgilerden birisi de, sizin artık kendinizi mutlu hissetmemenizdir. İnsan, bir sevgilisi olduğu için genellikle mutludur. Ayrılmanın yollarını aramaz; en ufak bir ters hareketini gözlemlemez. Eğer siz bunu yapıyorsanız, zaten birlikte harcadığınız zaman boşa harcanan zaman anlamını taşımaktadır. Neden daha fazla yorulasınız? Ayrılın gitsin…
Hele hele tüm bunlar sizin için geçerliyse, inanın, onsuz hayat, onlu hayattan daha güzel olacak, onsuzluktan korkmayın…

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.