Ayrılık Acısı Nasıl Hafifler?

Ayrılık Acısı Nasıl Hafifler?

Kim ister ki ayrılık acısını yaşamak? Herkes güzel umutlarla başlar ilişkisine. Uzmanlara göre, ilişkinin başında evlilik hayalleri kurup karşı tarafı ürkütmemek gerekir, ama uzmanları dinleyen çok fazla çift de yok gibidir. Kimse biriyle bir kaç gün çıkıp ayrılmak için bir ilişkiye başlamaz ki; çapkınları saymazsak… Ama sonradında hazin son… Biter ilişkiler… Elde kalansa ayrılık acısından başka bir şey değildir… Ayrılık acısını, giden de hisseder: Yanlış mı yaptım? diye… Kalan da hisseder, nerede yanlış yaptım, terk edildim… diye… Ama geriye dönüş yolu ya yoktur; ya da zorlu ve uzundur… Peki ayrılık acısı nasıl geçer? Ayrılık acısı nasıl hafifler? İşte yazımız içerisinde sizlere bu soruların yanıtlarından söz etmeye çalışacağız…

Ayrılık Acısı Nasıl Hafifler?
Ayrılık Acısı Nasıl Geçer?

• Eğer ayrılık acısını tattıran kişi, ayrılmadan önce sizinle aynı evde yaşayan sevgiliniz ise; ya da eşinizse; ve sonrasında siz yine aynı yatakta yatmak durumundaysanız, işe ilk olarak, onunla paylaştığınız çarşaflarınızı değiştirerek başlayın… Yatağa girip herkesten, ve her şeyden uzaklaştığınızda, karanlık, ve sessiz odanızda, onun kokusunun sindiği çarşaflarla başbaşa kalmak istemezsiniz değil mi?

• Eğer o sizin Facebook, Twitter hesaplarınızda kayıtlı ise, en iyisi bir süre hesaplarınızı kontrol etmeyin. Ama ayrılık acısını diğer arkadaşlarınızla sohbet edip, paylaşımlarda bulunarak hafifletebileceğinizi düşünüyorsanız da, onu hesaplarınızdan silin. Fakat, ayrıldığınız kişinin yüzsüzlük yapıp, sizi takip etme, paylaştıklarınızı beğenerek kendini size hatırlatma, ve kendisini unutmamanız için çabalama durumları söz konusu ise, en iyisi onu komple engellemek olacaktır.

• Dinlediğiniz müzikleri doğru seçin… Listenizden ayrılık şarkılarını, hatta slow olan tüm şarkıları çıkartın, ve yerine hareketli, eğlenceli şarkılar seçin. Açın müziğin sesini; ve dinlediğiniz şarkılara siz de eşlik edin… Yüksek sesle hareketli müzik dinlemek zaten sizin keyfinizin yerine gelmesi için yeterli bir koşuldur.

• Onunla karşılaşabileceğiniz tüm ortamlardan uzak durun. Birlikte çekildğiniz resimlere, ya da onun resimlerine bakmaktan vazgeçin. Arkadaşlarınızı, ondan bahsetmemeleri için uyarın… İyi arkadaş, size ayrıldığınız sevgilinizden haber getiren arkadaş değildir. İyi arkadaş, yaralarınızı açmayan, size onu hatırlatmayan, hatta daha çok unutturmaya çalışan arkadaştır. Hayatınızdan kötü arkadaşları çıkartın. Size eski sevgilinizi hatırlatan kişi, sizin mutluluğunuzu değil, iyi olmamanızı arzulayan, başkalarının acısı ile mutlu olan insandan başkası değildir.

• Kendinizi dış ortamdan soyutlamayın. Arkadaşlarınızla olabildiğince zaman geçirin, sohbet edin, dışarı çıkın… Ama sakın, eski sevgilinizden bahsetmeyin. Onun hakkında konuştuğunuz her kelime ile, onu yeniden yaşar, ayrılık acısını tazelersiniz… Arkadaşlarınızın yorumları ile olayın nerelere sürükleneceğinden söz etmiyoruz bile…

• Ayrılık acısının en bilindik aşılma yöntemlerinden biri saç kestirmektir… Ama eğer uzun çabalar sonunda uzattığınız saçlarınız varsa, bunu yapmayın. Yok eğer saçlarınız sizin için önemli değilse, farklı model bir kesim deneyebilirsiniz. Yeni kıyafetler alabilir, hatta tarzınızı bile değiştirebilirsiniz. Ve mümkün olduğunca, onun en sevdiği eşyalarınızı kullanmamaya da dikkat etmelisiniz.

• Tüm bu adımları itinayla uyguladıysanız, artık iyi bir siz var demektir. Şimdi yeni saç modeliniz, kıyafetleriniz; ve yüzünüze konduracağınız kocaman bir gülümsemeyle resim çekilin, ve bu resmi Facebook – Twitter gibi hesaplarınızda profil resmi yapın; ama herhangi bir imalı açıklamada bulunmayın. Ne gerek var ki bu tür şeylere? Siz aştınız artık bunları…

• Ayrılık acısı size, onunla birlikteyken çekildiğiniz resimleri yaktırmayı düşünebilir. Ama siz bu hatayı ilk başlarda yapmayın. Bekleyin biraz. Bu arada sadece, o resimleri ulaşamayacağınız yerlere saklayın. Kendinizi iyi hissettiğinizde, hala görmek istemiyorsanız, o zaman istediğiniz gibi yok edebilirsiniz. Ama bu kararı sakin bir şekilde vermelisiniz.

• Spor yapmak da sizin için iyi bir alternatif. Bu sayede mutlu olabilir, kendinizi daha iyi hissedebileceğiniz bir vücuda sahip olabilir… Kısacası depresyonlu ruh halinden kurtulursunuz…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.