Arkadaşımın Aşık Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Pek çoğumuzun yakın arkadaşları vardır, hatta kadınlar için en yakın arkadaş, genellikle erkeklerden olur düşüncesi de söz konusudur; çünkü, kadınların zaman zaman birbirlerini kıskanmaları dolayısı ile yanlış yönlendirilmeleri durumunun söz konusu olduğundan bahsedilmektedir. Ama karşı cinsten bir arkadaş da her zaman şu soruyu merak ettirir: Arkadaşımın bana aşık olduğunu nasıl anlarım, ya da, arkadaşımın bana aşık olup olmadığını nasıl anlarım… Yazımızda sizlere, arkadaşın aşık olduğunu anlamanın yollarından söz edeceğiz…

Arkadaşımın Bana Aşık Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?
Arkadaşımın Bana Aşık Olduğunu Nasıl Anlarım?

• Arkadaşın aşık olduğunu anlamanın yolları arasında yer alan ilk işaret: sizin yanınızda iken her zamankinden daha huzurlu davranışlar sergilemesidir. Bunun yanında, sizin gözlerinize bir kaç saniye bakıyor, sonrasında da gözlerini kaçırıyorsa, size karşı bir şeyler hissediyor; ama ifade etmekte zorlanıyordur; ya da emin değildir. Ama eğer bir gün, gözlerinize uzun uzun bakıp, gözlerini sizden almazsa, o gün anlamalısınız ki, artık size olan aşkından emindir, itiraf etmek için zaman kolluyordur.

• Gideceğiniz yerlere onu da davet edin. Böylece, sizinle gelebilmek için neleri feda ettiğini gözlemleyebilirsiniz. Bu şekilde onun tavırlarını da daha yakından gözlemlemiş olursunuz. Ayrıca, eğer sizin de ona karşı hissettiğiniz duygular varsa, onun duygularını itiraf etmesi için ona yardımcı olma şansınız oluşacaktır.

• Sürekli olarak size dokunmaya çalışıyorsa, elini kolunuza, omzunuza atıyorsa, ya da eşyalarınızı taşımaya çalışıyorsa, bu işaretlerin size karşı duyduğu sevgiyi ifade ettiğini düşünebilirsiniz. Ama bunun yanında, eğer o elini kolunuza dokundurduğunda, siz de elinizi onun elinin üzerine koyarsanız, siz de bir adım atmış, ona karşılık vermiş olursunuz; ve böylece flörtünüz başlamış olur.

• Ona şaşıracağı sorular sormak da aşık olup olmadığını anlama taktikleri arasında yer alabilir. Mesela, arkadaş toplantınız olduğunu söyleyin, ve katılmak isteyip istemediğini sorun. En yakın arkadaşını, bu dünyada en çok kime güvendiğini ona mutlaka sorun.

• Onu, eski sevgilisi ile karşılaşabileceği bir yere götürün, ve sonrasında, onu görünce neler yaptığını gözlemleyin. Eğer bir panik durumu varsa, bu size karşı ilgisini gösterecektir. Dikkatli şekilde davranışlarını gözlemleyin.

• Arkadaşlarına sizden söz etmiş olabilir. Bu nedenle bir gözlemde bulunun. Arkadaşlarını gözlemleyin. Bakın bakalım size karşı nasıl davranıyorlar… Ama bunları yaparken de duygularınızı belli etmekten kaçının. Aksi halde onu arkadaşlarından uzaklaştırmanız mümkün.

• Size karşı neler hissettiğini ona doğru yöntemle sorun. Son zamanlarda değişen bir şey olduğunu fark ettiğinizi söyleyip, bunun nedenini merak ettiğinizi belirtin. Ama bu sırada kendi duygularınızdan da mutlaka emin olmanız gerektiğini unutmayın.

• Eğer siz ondan hoşlanıyorsanız, bu durumu ona belirtin. Açık yürekli olun. Her zaman açılması gereken karşı taraf değildir. Sürekli olarak kendisini düşündüğünüzü söyleyin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası