2013 Ramazan Bayramında Uzun Yola Çıkmadan Önce Yapılması Gerekenler

2013 Ramazan Bayramı dolayısı ile pek çok kişinin uzun yolculuklara çıkmaları gerekecek. Bu nedenle biz de sizlere, uzun yola çıkmadan yapılması gerekenler, ve uzun yola çıkmadan önce yapılması gerekenler ile ilgili bazı bilgileri aktarmaya çalışacağız. Eğer ki, 2013 Ramazan Bayramı tatilinin sizin için zehir olmasını istemiyorsanız, uzun yola çıkmadan yapılması gerekenleri; ve uzun yola çıkmadan önce yapılması gerekenleri kulak ardı etmemenizi öneriyor, ve bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlıyoruz:

2013 Ramazan Bayramı öncesinde, eğer çocuğunuz varsa; aracınız ile tatile gidecekseniz, çocuğunuzun boyuna; ve kilosuna uygun araç koltuğu almanız gerektiğini belirtmeliyiz. Çocuğunuz arabanızda, sadece arka koltukta oturmalıdır. Arabanız çok yavaş dahi olsa, çocuğunuz bir kaza anında, bundan çok olumsuz etkilenecektir; bunu kesinlikle unutmamalı, ve gerekli tedbirlerinizi buna göre almalısınız.
Uzun yola çıkmadan yapılması gerekenler arasında ayakkabı seçiminin de önemi büyüktür. Ayakkabınız, kullanacağınız araba ile aranızda duvar örmemelidir. Arabanın tabanını hissedebilmenizi olanaklı hale getirecek türden bir ayakkabı giymeli, ve gerek gaz, gerekse de fren pedalını bu ayakkabı ile hissedip hissetmediğinizi gözden geçirmeden 2013 Ramazan Bayramı için şöför koltuğuna oturmamalısınız
Uzun yola çıkmadan önce yapılması gerekenler arasında yer alan bir diğer detay ise kıyafet seçimidir. Bu kıyafetlerin, araba içerisinde kişileri rahatsız etmeyecek, sıkmayacak türden olmasının gerekliliğini unutmamalısınız.
Arabanızın içerisinde, sizin dikkatinizi dağıtacak her ne varsa, ki buna müzik de dahil olmak kaydı ile, uzun yola çıkmadan önce yapılması gerekenler arasında, bunların ortadan kaldırılmaları gerektiğini unutmamalı, dikkatinizi dağıtabilecek her şeyi yok etmelisiniz.
2013 Ramazan Bayramı öncesinde yola çıkmadan önce, arabanızın içerisinde, hareket edebilecek, ve yapılması muhtemel ani frenlerde araç içindekilere zarar verebilecek eşyaların ya arabadan çıkartılması, ya da yerlerinin, bu bilgilere göre düzenlenmesi gerektiği unutulmamalıdır.
Uzun yola çıkmadan yapılması gerekenler arasında yer alan diğer bir unsur da arabanın lastik basıncının gözden geçirilmesinin gerekliliğidir. Aksi halde, araç ile yol tutmak sizin için zorlaşacaktır.
2013 Ramazan Bayramı öncesinde, uzun yola çıkmadan yapılması gerekenlere her ne kadar dikkat ederseniz edin, rutin araç bakımlarını da yaptırmayı kesinlikle unutmamalısınız. Gözünüzden kaçabilecek en küçük bir detay, sizin; ya da ailenizin hayatına mal olabilir, ve bunun sorumluluğunu bir ömür boyu taşımak size çok zor gelecektir. Bu nedenle ihmalkar olmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası