2011 Şeker Bayramında Bayram Tatilini Kıbrıs Tatili İle Değerlendirin

2011 Şeker Bayramında Bayram Tatilini Kıbrıs Tatili İle Değerlendirin

2011 Şeker Bayramı, Eylül ayının ilk haftasına denk geliyor. Bu durum ise, bayram tatili yapmak isteyen tatilcilerin sevinmelerini sağlıyor. Kıbrıs tatillerinin her zaman bir başka olduğu hakkında bilgisi olan tatilciler, 2011 Şeker Bayramını Kıbrıs tatili ile geçirmeyi amaçlıyor. Senelik izin kullanmamış olan çalışanlar, 2011 Şeker Bayramının bayram tatiline denk gelmesini fırsat bilerek Kıbrıs tatili gerçekleştirebilirler. Kıbrıs tatillerini, ister Kıbrıs turu, isterseniz de Kıbrıs turları ile değerlendirebilirsiniz. Kıbrıs havayolları ile çalışarak kendi başınıza Kıbrıs’a gitmeniz de mümkün. Konum itibari ile Kıbrıs deniz yollarının kullanılabileceğini de unutmamak gerekiyor. Kıbrıs turu ve Kıbrıs turları ile Kıbrıs’a gidecek olanların Kıbrıs otelleri ya da Kıbrıs pansiyonları ile görüşüp fiyat konusunda anlaşmalarına gerek yoktur. Ancak, Kıbrıs tatillerini 2011 şeker bayramında Kıbrıs turu ve Kıbrıs turları ile değerlendirmeyecek olanlar, Kıbrıs pansiyonları ve Kıbrıs otellerinden, Kıbrıs tatilini yerleştirmeden önce yer ayırtmalıdırlar.

<

Bayram tatilini Kıbrıs tatili ile değerlendirmek isteyenler Kıbrıs’ta ne yaparlar, bu konuyu hemen cevaplandıralım: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne giden Kıbrıs tatilcileri, deniz sporları aktivitelerine katılabilirler. Arkeolojik kalıntıları gezerek görebilir; arkeolojik kalıntılar hakkında bilgi sahibi olabilirler. Kıbrıs’ın İngiliz sömürgesine ait olduğu dönemden kalan izleri gezerek görebilecekleri gibi, Kıbrıs çıkartması döneminin izlerini de keşfedebilirler.
Kıbrıs tatilinde, Kıbrıs Girne’yi gezecekseniz eğer, Girne’de gezilecek yerler şu şekilde listelenebilir: Barış Özgürlük Müzesi, Ballapais Manastırı, Girne Kalesi, Gazimagosa’da bulunan Othello Kalesi, Enkomi Harabeleri, Namık Kemal Müzesi, Lefkoşa’da Mevlevi ve Tekke Müzesi, Kumarcılar Hanı, Barbarlık Müzesi… Kıbrıs’ın gezilebilecek yerleri bu şekilde sıralanabilir.
Bayram tatilini Kıbrıs tatili ile değerlendirmek isteyenler, Kıbrıs’ın temiz kumsallarında denize girebilir, güneşlenebilir; aynı zamanda da çam kokusunu içlerine çekebilirler. Kıbrıs oyun salonlarında, çok fazla zorlamamak kaydı ile şanslarını deneyebilir; ve Kıbrıs’ın hareketli gece hayatında gecelere akabilirler. 2011 şeker bayramı bayram tatilini Kıbrıs tatili ile değerlendirmek isteyenler, bolca alışveriş yapabilir; yaptıkları alışverişlerde kendilerini, hem başka bir ülkedeymiş gibi hissedip; hem de Türkiye’deymiş gibi rahat edebilirler…


Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.