Zihinvücut Yöntemi İle Daha Sağlıklı Olun

Zihinvücut Yöntemi İle Daha Sağlıklı Olun

Günümüzde, tıp alanında, pek çok farklı ve yeni gelişmeler yaşanmaktadır. Yaşanan bu yeniliklerden bazıları, kendilerine, tıp dünyasında iyi bir yer edinmekte; ve hakettiği başarıyı kazanmaktadır; kimileri ise, gündemde kısa bir süre kendine yer edindikten sonra, varlığını kaybetmektedir. Bu durum yıllardır bu şekilde sürüp gitmektedir.

Sağlık konusunda yapılan büyük bir yanlış vardır, kişinin sağlık sorunu neredeyse, tıp doktorları o sorunu halleder; kişiler de zaten o sorunun çözülmesi için giderler doktorlara. Farklı bir şey düşünmemektedirler. Uzmanlar bunu, şu şekilde adlandırmaktadırlar:
teleskopik tedavi yöntemi kullanılmaktadır; geniş açıdan bakılmamaktadır. Ancak insan sağlığı, beden, zihin; ve sosyal yaşam üçlüsünden ibarettir. Kişilerin sağlık sorunlarının, bu bütünü gözden geçirerek çözülmesi gerekmektedir. Bu yaklaşıma ise zihinvücut adı verilmektedir.

Zihinvücut yöntemi, tıp dünyasında yeni kabul görmüş bir yöntem değildir, oldukça uzun zamandan beri gündemdedir; ve kendisine hak ettiği yeri de kazandırmış durumdadır. Bodymind olarak da adlandırılan zihinvücut yönteminde, kişilerin beden ve zihin sağlıkları, ayrıca da sosyal yaşamları bir arada ele alınmaktadır. Bu durum sayesinde, kişilerin hem sağlık sorunları çözülmekte; hem de, daha ahenkli bir yaşam sürmeleri sağlanmaktadır.

Zihinvücut yönteminde, zihin kelimesi ile anlatılmak istenen, kişilerin zihinsel yapıları değildir. Elbette zihinsel yapı ile ilgilenmesi gereken uzmanların varlıkları söz konusudur; zihin kelimesi ile anlatılmak istenen, kişilerin bilinçaltlarının durumudur. Bilinçaltında neler düşünüldüğü, neler hissedildiği, ve neler istediği oldukça önemlidir.

Zihinvücut, Bodymind yönteminde, zihinde doğru düşünce tarzının geliştirilmesi sağlanmaya çalışılıyor. Bu şekilde, kişiler daha doğru düşünmeye başlıyorlar, doğru düşünen kişilerin sağlık sorunları büyük ölçüde ortadan kaldırılmış oluyor. Kişiler daha sağlıklı bir zihin; ve daha sağlam bir vücuda sahip oluyorlar.

Bu anlattığımız duruma bir örnek verecek olursak, zihinvücut yöntemi ile, kilo verebilmeniz, ve kilolarınıza bağlı sağlık sorunlarınızdan kurtulabilmeniz oldukça kolaydır. Zihinsel olarak kilo verdiğinizi düşünmeniz, sizin vücudunuzun da kilo vereceği anlamına gelmektedir. Ve vücudunuzdan verdiğiniz kilo, sizin, kiloya bağlı pek çok sağlık sorununuzun ortadan kaldırılmasına neden olmaktadır.

Fonksiyonel tıp olarak da adlandırılan bu yöntem ile sağlığınızı korumaya çalıştığınızda, halinizden çok memnun olduğunuzu görmeniz, uzun zamanınızı almayacaktır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.