Yorgunluğa Son! Yorgunluğa Ne İyi Gelir? İşte Yorgunluğa Çare

Bu yazımızda sizlere, yorgunluğa ne iyi gelir sorusunun yanıtını vereceğiz. Çünkü biliyoruz ki, bahar aylarının yaklaşması ile birlikte, herkesi bir bahar yorgunluğu korkusu sarmaya başladı. Biz size bu yazımızla, yorgunluğa çare bulmaya çalışacağız… Yani yorgunluğa son… Yorgunluğa çareyi de beslenme tüyoları ile bulacağımızdan dolayı, yaz mevsiminde daha sağlıklı olmanıza da katkıda bulunmaya çalışacağız. Peki yorgunluğa ne iyi gelir gerçekten? İşte yorgunluğa çare; ve yorgunluğa son diyebilmek adına, yorgunluğa ne iyi gelir sorusunun farklı yanıtları:

Yorgunluğa ne iyi gelir sorusunun yanıtı ilk olarak, güzel bir uyku, bunun için ise, güne, bir önceki akşamdan hazırlanmanız öneriliyor. Örnek vermek gerekirse, akşam yemeğinden 1.5 saat sonra içeceğiniz bir bardak rezene çayı; ve uyumadan yarım saat önce içeceğiniz bir bardak melisa çayı ile, gece güzel ve rahat bir uyku uyur, ertesi güne ise zinde başlarsınız. Yorgunluğa çarenin ilk adımı budur.
Yorgunluğa son vermek için sabah kahvaltısına da dikkat etmeniz gerekir. Yorgunluğa ne iyi gelir peki? Sabah kahvaltısında, tam buğday ekmeğinin arasına koyacağınız bir miktar beyaz peynir ile hazırlanan sandviç, ya da bir bardak süt, bir dilim ananas, ve on tane kavrulmamış badem ile yapacağınız sabah kahvaltısı da yorgunluğa çare olacaktır. Yorgunluğa ne iyi gelir sorusunun yanıtı olarak bademden bahsedilmesinin nedeni ise, bademin içeriğinde bulunan yağın %70’inin, tekli doymamış yağlardan oluşmasıdır.
Yorgunluğa ne iyi gelir sorusunun yanıtlarından bir diğeri, yorgunluğa çare ya da yorgunluğa son diyebilmek için, kadınların günde 2.2 litre, erkeklerin ise günde 3.2 litre su içmeleri gerektiği. Su, bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlıyor, çünkü bağırsakların çalışmasını olanaklı hale getiriyor, ve sizi enfeksiyonlara karşı da koruyor. Bundan dolayı, özellikle mevsim geçişlerinde yorgunluğa çare olarak sudan yararlanmanız öneriliyor.
Yoprgunluğa ne iyi gelir sorusunun yanıtlarından bir diğeri yoğurt… Özellikle de probiyotik yoğurt. Bakterilerle savaşımı olanaklı hale getiren yoğurt, içeriğindeki kalsiyum sayesinde de kilo kontrolünü olanaklı hale getiriyor. Fakat, yorgunluğa çare olarak yorgunluğa son vermek amacı ile yoğurt alırken, yoğurdun içeriğine bakmanız gerekiyor, yorgunluğa çare olarak alacağınız yoğurdun içeriğindeki katkı maddeleri mümkün olduğunca az olmalıdır.
Yorgunluğa ne iyi gelir sorusunun yanıtlarından bir diğeri de yulaf, ve yulaf ezmesi… Yulaf ezmesi, yorgunluğa çare olarak tüketilen sağlıklı besinler arasında yer alıyor. Yulaf ezmesinin içeriğinde bulunan lif, ve beta glukanlar da, bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudun enfeksiyonlara karşı olan savaşımının kolaylaştırılmasına katkıda bulunmaktadır.
Yorgunluğa son verebilmek adına ananastan da yararlanmanız gerekiyor. Ananas, yorgunluğa ne iyi gelir sorusuna yanıt olarak veriliyor; çünkü, ananas, güçlü bir antioksidan, ve sindirimin kolay bir şekilde gerçekleştirilmesini de olanaklı hale getiriyor. Yorgunluğa çare bulmak istiyorsanız, gün içerisinde bir ya da iki orta boy dilim ananas yemeniz öneriliyor.
Yorgunluğa ne iyi gelir sorusunun yanıtlarından bir diğeri de kurubaklagiller. Haftada dört öğün yeşil mercimek tüketmeniz öneriliyor. Bununla birlikte, ara öğünlerde, iki ya da üç tane kuru hurma, ya da üç ya da dört tane siyah erik kurusundan yararlanmanız da, günün uyku halini üzerinizden alacağı için yorgunluğa çare niteliğinde alternatiflerdendir.
Yorgunluğa ne iyi gelir sorusunun yanıtları arasında şunları da belirtmemiz gerekir:
E vitamini yönünden zengin tam buğday ekmeği,
Selenyum açısından zengin beyaz lahana ve balık,
A vitamini bakımından zengin kabak tatlısı…
Yorgunluğa son demek istiyorsanız, bu alternatifleri mutlaka değerlendirmelsiiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası