Yoksa Sizde De Mi Serotonin Eksikliği Var?

Bu yazımızda sizlere, Serotonin eksikliği ile ilgili bilgilerden söz ederek, Serotonin eksikliği nasıl anlaşılır sorusunun yanıtları arasında yer alan Serotonin eksikliği belirtilerini; ve Serotonin eksikliği nedenlerini aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Siz de Serotonin eksikliğinden şüpheleniyor, ve Serotonin eksikliği nasıl anlaşılır diyorsanız, zaman kaybetmeden Serotonin eksikliği belirtilerini gözden geçirelim, sonrasında da Serotonin eksikliği neden kaynaklanır öğrenmeye çalışalım…

Serotonin eksikliği nasıl anlaşılır? Kişi çok endişeli ise, ve her şeyi olumsuz yönü ile düşünüyorsa, en ufak bir şeye dahi sinirleniyorsa, ve her şeyin kötü gideceğine dair karamsarlık belirtileri söz konusu ise, tüm bunların Serotonin eksikliği belirtileri arasında yer alabileceğini belirtmemiz gerekir. Ama sadece bununla da sınırlı değildir. Belirli şeylere karşı korkular oluşması, kişinin bunalım takılması da Serotonin eksikliği belirtileri arasında yer almaktadır. Uyku sırasında yaşanan problemler; ya da uykuya geçişte sorunlar yaşamak ile birlikte, öfke kontrolü gerçekleştirememek de Serotonin eksikliği belirtileri arasında yer almaktadır. Fibromiyalji gibi, sürekli olarak vücudun farklı bölgelerinde hissedilen ağrı, sırt ağrısı, baş ağrısı yaşamak da Serotonin eksikliği nasıl anlaşılır sorusunun yanıtları arasında yer alabilmektedir. Kişinin, kendisine olan sevgi, saygı, ve güveninin azlığı ile birlikte, intihar düşünceleri de Serotonin eksikliği belirtileri arasında yer almaktadır.
Serotonin eksikliği nedenleri nelerdir? Serotonin eksikliği neden kaynaklanır? Beyinde gerçekleşen kan dolaşımındaki problemler Serotonin eksikliğine neden olabilir. Bunun yanında, genetik olarak aileden gelen problemler de Serotonin eksikliğine sebep olabilmektedir. Kişide bulunan insülin direnci, yeterli uyku uyuyamaması, güneş ışığını yetersiz alması, bir takım vitamin, ve mineral eksiklikleri ile birlikte, sürekli stres de Serotonin eksikliği nedenleri arasında yer alabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası