Zeytinyağının Cilde Faydaları Ve Zeytinyağı Nasıl Kullanılır?

Bu yazımızda sizlere zeytinyağının faydalarından söz etmeye çalışacağız. Zeytinyağının cilde faydaları ile birlikte, zeytinyağı nasıl kullanılır sorusunun yanıtını yazımızın içerisinde bulabileceksiniz. Dilerseniz zaman kaybetmeden, zeytinyağının faydaları arasında yer alan zeytinyağının cilde faydalarını anlatarak bilgilerimizi sizlerle paylaşmaya başlayalım:
Zeytinyağının cilde faydaları arasında ilk olarak kuru olan cildi canlandırmasından söz etmek gerekmektedir. Zeytinyağının cilde faydalarından bir diğerinin de kırışıklıkları azaltmak olduğu belirtilmelidir. Zeytinyağının cilde faydalarından söz ederken cildi yumuşatmasından, esnekleştirmesi, ve pürüzsüz bir görünüm katmasından da söz etmek gerekmektedir.
Zeytinyağının cilde faydaları arasında cildi güzelleştirdiğinden söz etmek gerekirken, zeytinyağının saça faydaları arasında saçı da güzelleştirdiğinden söz etmek gerekmektedir.
Zeytinyağının ayaklara faydasından söz etmek istersek, zeytinyağının ayakları dinlendirerek canlandıran bir etkisinin olduğunun belirtilmesi gerektiğini hatırlamamız gerekmektedir. Zeytinyağının ayaklara faydalarından söz ederken şunu da belirtmemiz gerekir ki, zeytinyağı ayakları yumuşatarak nemlendirir; ve bu sayede çatlakların; ve kurumaların da tedavisi sağlanmış olmaktadır.
Zeytinyağının faydaları arasında kan dolaşımını arttırmasından; ve dokulara oksijen taşımasından da söz etmek gerekmektedir. Zeytinyağının faydalarından bu anlamda yararlanmak isteyenler, zeytinyağı nasıl kullanılır derlerse, zeytinyağının kullanımı vücut masajı ile gerçekleştirilmelidir diyebiliriz.
Zeytinyağının cilde faydaları arasında, cildi yumuşatarak nemlendirmesinden, ve temizlemesinden söz etmek gerekmektedir. Zeytinyağının cilde faydalarından bu etkiler dolayısı ile yararlanmak isteyenlerin, zeytinyağı nasıl kullanılır sorusundaki yanıtları, zeytinyağlı sabun ile verilmektedir. Zeytinyağlı sabun ile zeytinyağının saça faydaları arasında yer alan, saçı temizleme etkisinden de yararlanmaları gerekmektedir.
Zeytinyağının faydaları arasında cildi yumuşatarak ferahlatmasından da söz etmek gerekmektedir; zeytinyağının cilde faydalarından bu anlamda yararlanmak isteyen kişiler, traş öncesinde zeytinyağı kullanımını gerçekleştirebilirler.
Zeytinyağının cilde faydaları arasında kurumuş ve çatlamış dudakların tedavisinden de söz etmek gerekmektedir. Bunun için zeytinyağı nasıl kullanılır sorusunun yanıtı, dudaklarda merhem olarak şeklinde verilebilmektedir.
Zeytinyağının saça faydaları arasında, saçın dayanıklılığının ve esnekliğinin arttırılmasından da söz etmek gerekmektedir. Zeytinyağının saça faydaları arasında ayrıca, saç kepeklenmesini, ve saç dökülmesini engellemekle birlikte, saçı parlatıcı etkisinden de söz etmek gerekmektedir.
Zeytinyağının tırnaklara faydasından bahsetmek istersek, zeytinyağı, tırnakları hem güzelleştirir; hem de güçlendirmektedir.
Zeytinyağı nasıl kullanılır derseniz, zeytinyağını banyo suyunun içerisine ilave ettiğinizde, vücudu canlandırdığını, ve yumuşattığını görürsünüz. Zeytinyağının cilde faydaları arasında doğum çatlaklarının azaltılmasından da söz etmek gerekmektedir. Zeytinyağının cilde faydaları arasında göğüs ucu bakımından da söz etmek gerekmektedir, bu etkiden, emziren kadınların yararlanması önerilmektedir.
Zeytinyağının faydaları arasında, bebeklerde oluşumu gerçekleşen pişiklerin; ve konakların tedavisinden de söz etmek gerekmektedir. Zeytinyağı nasıl kullanılır sorusunun yanıtı olarak, bebeğinize masaj uyguladığınızda, bu işlem bebeğin canlanmasını sağlarken, aynı zamanda canlandırıcı bir etki yarattığının da belirtilmesi gerekmektedir. Zeytinyağının faydaları arasında, el, deri, ya da saçtaki boyanın çıkartılmasından da söz etmek gerekmektedir.
Zeytinyağının faydaları arasında, donmalara karşı koruyucu etkisinden de söz etmek gerekmektedir. Zeytinyağının faydaları arasında, kesik, ve su toplamalarının tedavisi ile, güneş yanıklarının tedavisinden de söz etmek gerekmektedir. Bu etkilerden yararlanmak için zeytinyağı nasıl kullanılır derseniz, zeytinyağı ile, problemli bölgenin ovulmasının gerekliliğinden söz etmek gerekmektedir.
Zeytinyağının cilde faydaları arasında, kuru, ve çatlak cildin onarılmasından da söz etmek gerekmektedir. Zeytinyağının faydaları arasında kaslarda oluşan krampların giderilmesinden de söz etmek gerekmektedir. Zeytinyağının faydaları arasında sivrisineklerin ısırıklarından kurtulmak da yer almaktadır. Zeytinyağı nasıl kullanılır derseniz, eğer cildinize zeytinyağı sürerseniz, sivrisineklerin sizi ısırmadığını görürsünüz. Zeytinyağının faydaları arasında keneleri etkisiz hale getirmesinden de söz etmek gerekmektedir.

Latest Comments
 1. SANEM SEMA

  uzun zamandır saçımda egzama sorunu vardı.bazen sinirsel olarak bazen de kullandığım şampuanlardan dolayı çoğalıyordu.asla siyah renk giysiler giyemiyordum.omuzlarımda kepeğimsi kabuklar gördükçe çıldırıyordum…bir dergide zeytinyağının mucizelerinden bahseden bir yazı okudum ve hemen denedim…ortalama üç aydır ne zaman duşa girecek olsam yarım saat önceden saç diplerime ve saç uçlarıma zeytin yağı ile masaj yapıyorum.saçtan arınması zor olsada sonucu görmeye gerçekten de değer <3 <3 ne varsa ALLAH'IN nimetlerin de var KİMYASAL ÜRÜNLER DE DĞİL…:)

 2. selda

  Allah razı olsun bu iyi oldu. Ama acaba düşünüyorum bazı ciltlere faydası varken bazılarına yok mudur ki diye

  • ali

   evet sana katılıyorm

 3. visitor1

  Aslında temiz saça zeytinyağıyla masaj yapsanız ve gerçekten hakiki zeytinyağı bulabilirseniz kesin çözüm bulabilirsiniz.Sadece egzama değil bebeklerinde saç diblerinde deride kalkmalar oluyor.Anneleri onlara da zeytinyağıyla doğal olduğu için masaj yapıyor.Saç dmkülmesine de iyi geliyor.Sadece dıştan değil içten de zeytinyağıyla beslenerek her gün vücudunuzdaki nemlenmeyi göreceksniz cildinizde.

 4. elif

  sanem bişi sorcaktım sana banyo yapınca gidio yani azlıo ama ertesi günler belirgnlesio dimi benimde sacımda o sorun war ne kullandıysam gecmedi kac kere doktorada gttim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası