Zeytin Yaprağının Faydaları Ve Zeytin Yaprağı Çayı

Bu yazımızda sizlere zeytin yaprağından söz etmeye çalışacağız. Öncelikli olarak zeytin yaprağının faydalarını, sonrasında ise zeytin yaprağı çayı yapılışını sizlerle paylaşmaya çalışacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Zeytin yaprağının faydalarını öğrendiğinizde, zeytin yaprağı çayını neden kullanmanız gerektiğini zaten daha net bir şekilde öğreneceksiniz. O halde zaman kaybetmeden zeytin yaprağının faydalarına bakalım:

Zeytin yaprağının faydaları: Zeytin yaprağı, her şeyden önce tansiyonu düşüren etkisi ile bilinmektedir. Kan şekerini düşürmek, ve kolesterolü düşürmek de zeytin yaprağının faydaları arasında yer almaktadır. Bununla birlikte bağışıklık sisteminin güçlenmesini olanaklı hale getiren zeytin yaprağı, kış aylarında, grip ve soğuk algınlığının önlenmesi, ve giderilmesi için de sıklıkla kullanılmaktadır. Mikrop kırıcı bir etkisi bulunan zeytin yaprağının faydalarından bir diğeri de antibiyotik etkisidir…
Zeytin yaprağının faydalarından yararlanmak için zeytin yaprağı çayının sık olarak kullanıldığını belirtmemiz gerekmektedir. Peki siz zeytin yaprağı çayı yapılışı hakkında bilgi sahibi misiniz? Biz sizlere hemen zeytin yaprağı çayı yapılışından da söz edelim:
Zeytin yaprağı çayı yapılışı: On adet zeytin yaprağını, klorsuz bir litre kaynamış suyun içerisine atmalı, ve birlikte kaynatmalısınız. Üç dakikalık kaynama işleminin sonrasında zeytin yaprağı çayını ocaktan almalı, 15 dakika demlendirmelisiniz. Sonrasında dilerseniz içerisine bal ya da limon suyu ekleyerek tüketebilirsiniz…

Latest Comments
  1. nazire

    Tansiyonumu düşürmek için eczacımın tavsiyesiyle Zeytin yapragı çayı kullanıyorum. 1 yemek kaşığı zeytin yaprağı üzerine 1 su bardağı kaynar su ekleyip 15 dk. ağzı kapalı şekilde demliyorum ve günde 2 kere içiyorum. çok faydasını gördüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası