Zerdeçal Zencefil Bal Karışımı

Kış aylarının gelmesi ile birlikte, pek çok kişi soğuk algınlığı, ve grip gibi üst solunum yolu hastalıklarına yakalanmaya başladı. Belki kendimizi koruyoruz, ama toplu taşıma araçlarına binip, kapalı ortamlara girdikçe, hapşıranlar; ve öksürenlerden dolayı üst solunum yolu hastalıkları bize de bulaşabiliyor. Tam da bu noktada imdadımıza zerdeçal zencefil bal karışımı yetişiyor. Yazımızın devamında sizlere, zerdeçal zencefil bal karışımı faydalarından söz edip, zencefil zerdeçal bal karışımı nasıl hazırlanır sorusunun yanıtını aktaracağız…

Zerdeçal Zencefil Bal Karışımı Faydaları

Bu karışım özellikle soğuk algınlığı; ve gribe karşı etkilidir. Ses kısıklığı, ve öksürüğün giderilmesine yardımcı olur. Bademcik sorunlarının çözülmesine destek olarak boğaz ağrısını geçirir. Zerdeçal zencefil bal karışımını oluşturan her bir malzemenin de kendine göre faydaları bulunmaktadır. Bu faydalara da bakacak olursak:

Bal: Balgam söktürüp, ağrıları giderir.
Zerdeçal: Sinüzit, bronşit, astım, ve üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı etkilidir.
Zencefil: Doğal bir antiseptik olup, solunum yollarını açma etkisi göstermektedir.

Zencefil Zerdeçal Bal Karışımı Nasıl Hazırlanır?

*Elli gram zerdeçal
*Elli gram zencefil
*225 gram bal

Malzemeleri karıştırarak bir cam kavanozun içerisine koyun, ve ağzı kapalı şekilde saklayın.

*Bir yemek kaşığı bal
*Bir çay kaşığı zerdeçal
*Bir çay kaşığı zencefil

Malzemelerin üçünü birbirine karıştırıp hemen tüketebilirsiniz. Devamlı kullanıp kullanmayacağınızdan emin değilseniz, zerdeçal zencefil bal karışımı ölçüsünü bu şekilde, tek seferlik olarak ayarlayabilirsiniz.

Zerdeçal Zencefil Bal Karışımı Nasıl Kullanılır?

Kış aylarında kendinizi hastalıklardan korumak, bu anlamda bağışıklık sistemini güçlendirmek; ya da var olan hastalıkları tedavi etmek adına, hazırladığınız karışımı her sabah, kahvaltı öncesinde bir yemek kaşığı tüketebilirsiniz. Bebekler, ve diyabet hastaları için ise, hazırlanan bu karışım zararlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası