Yasemin Yağı Faydaları Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Yasemin Yağı Faydaları Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Yasemin yağı, Esra Ezmeci tarafından, Vazgeçilmez Olmanın Sırrı isimli kitabında kendisine yer verilen şifalı yağlar arasında yer alıyor. Ve öyle görünüyor ki önümüzdeki günlerde bu yağa olan ilgi oldukça büyük olacak. Biz de bu nedenle size bu konuda bilgiler aktarmak istedik.

Esra Ezmeci tarafından bir çapalama yöntemi olarak kullanılan yasemin yağı cilde ve saça uygulanması halinde de çok etkili faydaları ile karşımıza çıkıyor. Piyasada bol miktarda bulunabilmesi mümkün. Ancak bu husustadikkat edilmesi gereken en önemli nokta, kullanılan yağın gerçek olması ve başka yağlarla seyreltilmemiş olması.

Cilde ve saça direkt olarak uygulanması sureti ile faydalarından yararlanılabilen yağlar arasında yer alan yasemin yağını aynı zamanda direkt olarak soluyarak da kullanabilir ve böylece solunum yollarınızı rahatlatabilirsiniz. Pek çok kişinin yasemin yağıyla ilgili az çok bilgisi vardır. Ancak bilinmeyen yönlerini de MaviBoncuğum olarak ilerleyen bölümlerde biz aktaracağız.

Yasemin Yağı

Yasemin yağı muhteşem kokusuyla, onu kullanmamız halinde üzerimize siniyor. Dolayısı ile bu yağı parfüm gibi koktuğu için kullanan çok sayıda kişi bulunuyor. Ancak bunu yapmaları halinde farkına varmadan onun çakraları açan etkisinden de yararlanmış oluyorlar.

Yasemin Yağı Faydaları

Yasemin Yağı

Bazı kişiler de yasemin yağı kokusunun kalıcı olması dolayısı ile onu odakokusu olarak kullanabiliyorve kötü kokuları bu şekilde gidermeyi amaçlıyorlar. Hangi amaçla kullanırsanız kullanın ve isterseniz ne işe yaradığını da bilmeyin ama bu yağ öyle bir yağ ki siz onu hangi amaca yönelik olarak kullanırsanız kullanın, faydaları vücudunuz üzerinde kısa zamanda ortaya çıkıyor.

Yasemin Yağı Faydaları

Yasemin yağı faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazla. Biz ise size bu faydalardan bazılarını maddeler halinde sıralayacağız.

• Mikrop, bakteri, mantar ve enfeksiyon gibi maddeleri öldürebilme özellikleri bulunan yasemin yağı çok güçlü bir antiseptik ve aynı zamanda dezenfektandır. Dezenfektanlarla koronavirüs sonrasındahep beraber tanışmış olduk. Yaraların üzerine uygulanması halinde mikrop oluşumunu önler. Solunum yolu enfeksiyonlarını,sadece onu koklayarak azaltabilir,öksürükten kurtulabilir, rahat nefes alabilirsiniz.

• Cildinize yayarak uygulayacağınız yasemin yağının enerji veren etkisinden yararlanabilirsiniz. Sizi rahatlatır ve vücutısınızın ideal seviyede kalmasına yardımcı olur.Beyin fonksiyonlarını daha iyi çalıştırarak problem çözme yeteneğinizi de arttırır. Duş jelinizin içerisine biraz yasemin yağı eklemeyi de tüm bu etkiler için deneyebilirsiniz.

• Spazmlardasancıları azaltma etkisi de yasemin yağı faydaları arasında yer almaktadır. Öksürük, nefesdarlığı, kolera, bağırsak spazmı… ve çok daha fazlasında spazmların çok ağır sonuçlarının olabileceğini unutmamalısınız. Astım gibi problemlerin hafifletilmesinde de bu yağdan yararlanabilirsiniz.

• Afrodizyak etkisi dolayısı ile de sık kullanılan bu yağ, tutkuyu ve arzuyu arttırmakla kalmayıp,erkeklerin performansına dakatkıda bulunmaktadır.

Yasemin Yağı Ne İşe Yarar?

Yasemin yağı ne işe yarar sorusunun yanıtları arasında her şeyin öncesinde depresyonla mücadele eden etkisinden söz etmemiz gerekiyor. Kişinin ruh halini iyileştirmesinin yanında enerji veren önemli bir etkisi de bulunuyor. Aynı zamanda afrodizyak etkisi dolayısı ile erkeklerde özellikle performans artışını veisteği de olabildiğince yükseltiyor.

Yasemin yağı ne işe yarar sorusuna verdiğimiz yanıtların tamamının,onun aromatik kokusuna bağlı gerçekleştiğini belirtmeden de geçmemeliyiz. Dolayısı ile yasemin yağı kullanarak hem bedenen hem de ruhen güçlenmenizve çakralarınızı açabilmeniz mümkün.

Yasemin Yağı Nasıl Kullanılır?

Yasemin yağı nasıl kullanılır sorusunun aslında diğer yağlar gibi farklı yanıtları vardır. Fakat ilk olarak şunu belirtebiliriz ki saf yağlar çok güçlü etkilere sahiptir. Ancak cilt üzerinde olumsuz etkilere neden olmamaları için mutlaka seyreltilmeleri gerekir. Seyreltme işlemi yağın kutusu üzerinde anlatılıyorsa şanslısınız.

Ancak anlatılmıyorsa onu tatlı badem yağı veya ısıtılmış zeytinyağı ile seyreltebilirsiniz. Tercih ettiğiniz yağın içerisine 3 – 5 damla yasemin yağı uygulamanız yeterli olacaktır. Sonrasında ise artık yasemin yağı nasıl kullanılır sorusunun yanıtlarını maddeler halinde verebiliriz:

• Yasemin yağı doğrudan şişe içerisinden solunabilir.

• Difüzör içerisinden kullanılabilir.

• Aromatik buhar ile ortamın güzel kokması için bir kase sıcak suyun içerisine ilave edilebilir.

• Ilık bir banyo sonrasında durulama suyu içerisine ilave edilebilir.

• Masaj yağı olarak kullanılabilir.

Çakra ve aura açma etkisinden yararlanmak için ise her sabah uyandıktan sonra bir damla yasemin yağını alarak iki göğsünüzün ortasına sürmeli ve bölgeye beş dakika hafif vuruşlar yapmalı; bu sırada güzel şeyler düşünmelisiniz. 21. günün sonunda ise bu uygulamayı sadece özel görüşmelere gitmeden önce yapmanız yeterli olur.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.