Üzüm Çekirdeği Nasıl Tüketilmeli?

Yazın en güzel meyveleri arasında yer alan üzüm, üzüm çekirdeği ile de sağlığımıza sağlık, gençliğimize gençlik katan etkiler göstermektedir. Bu yazımızda sizlere, üzüm çekirdeği neye yarar, üzüm çekirdeği nasıl tüketilmeli gibi soruların yanıtlarından söz edeceğiz. Böylelikle hem üzüm çekirdeği faydaları, ve hem de üzüm çekirdeğinin doğru kullanımı hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz. O halde zaman kaybetmeden bilgilerimizi aktarmaya başlayalım…

Üzüm Çekirdeği Neye Yarar?

• Her şeyden önce, üzüm çekirdeğinin içeriğini antioksidan maddelerin oluşturduğunu belirtelim. Bu şu anlama gelir: Üzüm çekirdeği serbest radikallerle savaşır… Hem de bu serbest radikallerin, vücudun kendi içinden, ya da dışarıdan gelmiş olmasının bir önemi bulunmamaktadır.

• Damarların hasar görmesini önleyen üzüm çekirdeği, böylelikle damar sağlığını koruma görevini de üstlenmektedir.

• Yüksek tansiyon, felç, ve kalp krizi risklerini tüketildiği oranda en aza indirgiyor.

• Üzüm çekirdeği faydaları arasında, varis, ve diyabet hastalıklarının tedavisine destek vermek de yer almaktadır.

• Göz sağlığını, özellikle bazı hastalıklara karşı koruma etkisi gösterir.

• DNA’nın hasar görmesini önleme etkisi bulunan üzüm çekirdeği faydaları arasında, kanser oluşumunu önleme etkisinden de söz etmek gerekir.

• Cildin esnekliğini arttıran üzüm çekirdeği, yaşlanma etkilerini geciktirici özellik de göstermektedir.

• Alerjik problemlerin giderilmesinde katkı sağlayan üzüm çekirdeği faydaları arasında, romatizmal problemler, ve ağrıların giderilmesi gibi etkiler de yer almaktadır.

Üzüm Çekirdeği Nasıl Tüketilmeli?

Herhangi bir hastalığınız yok, ve sadece üzüm çekirdeği faydalarından yararlanmak istiyorsanız, özel olarak hazırlanmış olan üzüm çekirdeği ekstrelerinden günde iki taneye kadar kullanabilirsiniz. Bunun dışında, üzüm çekirdeği aktarlarda da satılmaktadır, temin ederek günde bir yemek kaşığı tüketebilirsiniz. Bir hastalık durumunuz söz konusu ise, ve üzüm çekirdeği faydalarından yararlanmak istiyorsanız, belirtilen miktarı iki katına çıkartmanız önerilmektedir. Üzüm çekirdeğini un haline getirip de tüketebilir, pastalarınızın içerisinde kullanabilirsiniz. Böylelikle, içerisinde kullandığınız şeylerin ömürleri de uzayacaktır, üzüm çekirdeğinin böyle bir özelliği de bulunmaktadır.

Bilinen bir yan etkisi, ya da zararı da bulunmayan üzüm çekirdeği kullanımı için, bir hastalık durumunda doktorunuza danışabilirsiniz. Ayrıca, dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da, temin ettiğiniz üzüm çekirdeğinin gerçek olduğundan emin olmanızın gerekliliğidir. Yani güvenilir yerlerden satın almalısınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası