Tütünün Zararları Nelerdir? Tütünün Faydaları Da Var Mıdır?

Bu yazımızda sizlere, tütünün zararları nelerdir sorusunun yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Tütünün zararları nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan tütünün zararları, ve tütünün faydaları ile ilgili bilgileri yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. Tütünün faydaları da mı var dediğinizi duyar gibiyiz… Bakalım tütünün faydaları kendini ne şekilde gösteriyor… Öncelikle tütünün zararları nedir sorusunun yanıtlarına bakalım:

Tütünün zararları nelerdir? Tütünün zararları arasında ilk olarak çarpıntı, ve öksürükten söz etmek gerekmektedir. Bununla birlikte nefes darlığı da tütünün zararları arasında yer almaktadır. İştahın azalmasına neden olan tütün, aynı zamanda hafıza; ve zekanın zayıflamasına da neden olmaktadır. Tütünün zararları arasında kanserden de söz etmek gerekmektedir. Tütünün zararları nelerdir sorusunun yanıtları arasında ayrıca, baş ağrısı, baş dönmesi, ve kusmadan da söz etmek gerekmektedir. Tütünün zararları arasında mide hastalıklarından da söz etmeyi unutmamalıyız; çünkü tütün mide tarafından emilen bir etki göstermektedir.
Bir kişi eğer tütün kullanımını gerçekleştirmek istiyorsa, tütünün zararlarından en az şekilde etkilenmek için onu aç karna içmemeli; ve günde iki taneden fazla da kullanmamalıdır. Bunun yanında, tütün kullanımının kesinlikle çocuklardan uzak yerlerde gerçekleştirilmesi gerektiği de unutulmamalıdır.
Tütünün zararları hakkında bilgiler vermeye devam edecek olursak, her şeyden önce alışkanlık yaptığını belirtmemiz gerekmektedir. Bunun yanında tütün, migren şikayetlerini arttırmakta, astım, ve bronşite neden olmaktadır. Kalp ve damar sağlığını bozan tütünün zararları nelerdir sorusunun yanıtları arasında aynı zamanda yüksek tansiyondan da söz etmek gerekmektedir. Tütünün zararları arasında ağız tadını bozan etkisinin bulunduğundan; ve yaşlanma etkilerini arttırmak ile birlikte, deriyi yıpratmasından da söz etmek gerekmektedir.
Hep tütünün zararları nelerdir sorusunun yanıtını verdik. Bir de tütünün faydalarından bahsedeceğimizi belirttik. O halde hemen tütünün faydalarına da göz atalım: tütünün faydaları, tarım ilacı olarak kullanılması dolayısı ile zehir etkisi göstermesi şeklinde belirtilmektedir. Tütünün faydaları dediysek, insan sağlığı için değil elbette; tarımsal ürünler için faydaları… Böceklerin tarımsal ürünlere yaklaşmasını engelleyen tütün, böcek öldürücü zehir olarak kullanılması ile bilinmektedir.
Sigara yapımında kullanılan tütünün zararları, sigara içerisinde çok daha etkin olmakla birlikte, bunun nedeninin, yanmasından kaynaklandığını belirtmemiz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası