Türk Kahvesinin Faydaları

Türk Kahvesinin Faydaları

Her gün içmezsek duramadığımız, falına bakıp iki kere çevirmeden edemediğimiz Türk kahvesinin faydaları hakkında yeterince bilgi sahibi miyiz? Sizce Türk kahvesi ne işe yarar, sadece keyifli sohbet; ya da kafa dinlemek için içip fal bakmaya mı? Yazımızda sizlere, Türk kahvesi hakkında bilmeniz gerekenleri anlatacağız, günde iki fincan Türk kahvesini şekersiz içmelisiniz; çünkü:

Her şeyin öncesinde, 1 fincan Türk kahvesinin kalorisi ortalama 46’dır. İçeriğinde protein, lif, demir, kalsiyum… gibi besin ögeleri bulunmasa da, Türk kahvesinin faydaları saymakla bitmez. Ancak söz konusu bu faydalardan yararlanabilmek adına, içerisine şeker eklenmeden tüketilmesi gerekmektedir. Çünkü zaten Türk kahvesi kendinden şekerlidir. Eğer hazırlarken içerisine siz de şeker ilave ederseniz, bu durumda Türk kahvesi sizin için faydalı bir içecek olmaktan çıkar, hatta kilo almanıza, ve hatta diyabete dahi sebebiyet verebilir. Peki uygun şekilde tüketilirse ne gibi faydaları vardır?

Türk Kahvesi Ne İşe Yarar?

• Uyanıklık süresini arttırır
• Erkeklerde parkinson riskini azaltır
• Tip 2 diyabet luşum riskini azaltır
• Rektal, kolon, ve göğüs kanseri riskini azaltır
• Türk kahvesinin faydaları arasında yüksek tansiyonu düşürmek de yer alır

Türk Kagvesi İle Bakılan Kahve Falı Bir Başkadır

Biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi, Türk kahvesini şekersiz olarak günde en az 1 fincan tüketin. Uyku saatinden önce, içeriğinde kafein bulunması dolayısı ile, uykusuzluk yapabileceği için içmemenizi de önerebiliriz. Ayrıca, kalp – damar problemlerine sahipseniz, Türk Kahvesini dikkatli tüketmenizde fayda var.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.