Tirmisin Faydaları Nelerdir?

Antalya’da ıslak çerez olarak bilinen tirmis hakkında bilgiler aktaracağımız yazımız içerisinde, tirmisin faydaları nelerdir sorusuna yanıt olarak tirmisin faydalarından da söz edeceğiz. Ülkemiz genelinde acı bakla olarak bilinen, baklagillerin bu henüz keşfedilmemiş, görünümü mısır tanesine benzeyen ismi içerik bakımından oldukça zengindir ve hücre yenilemeden sağlıklı yaşam ve iyileşmiş bağışıklık sistemine kadar yararı bulunmaktadır. Dilerseniz bu kadar etkili ve faydalı bir yiyeceği, hiç zaman kaybetmeden tanımaya başlayalım.

Tirmisin Faydaları Nelerdir?

■ Tirmisin faydalarından ilki hücre yenileme özelliğidir. Bu nedenle yaraların iyileşmesinde etkili olduğu belirtilmektedir. Kanser yaraları, akne ve çillere karşı da iyi geldiği belirtilen tirmisin bu etkisinden yararlanmak için yapmanız gereken, bu çerezi toz haline getirmek ve sonrasında yaraların olduğu bölgelere uygulamaktan ibarettir.

■ Kabızlık problemi olanlar ve yaşayanların günde bir avuç tirmis tüketmeleri önerilmektedir.

■ Guatrı da tedavi ettiği bilinen tirmisi bu amaçla kullanmak isterseniz yapmanız gereken, söz konusu bitkiyi sirke ile birlikte kaynatmak ve sonrasında tülbente sararak guatrlı bölgeye uygulamaktan ibarettir.

■ Tirmis, anne sütünü arttırma etkisi de göstermektedir.

■ Böbreklerin temizlenmesine de katkıda bulunan tirmisin faydaları arasında idrar söktürücü etkisinden de söz edilir.

■ Romatizmal hastalıklara iyi gelen tirmis aynı zamanda romatizmaya bağlı olarak gelişen eklem ağrılarında da etkili çözüm niteliğindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası