Terlemeyi Önlemek İçin Doğal Yöntemler

Bu yazımızda sizler için, terlemeyi önleme yolları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. İnsan vücudunun doğal bir gereksinimi olan terleme, aşırı olduğu zamanlarda bir sağlık sorunu haline gelmektedir. Bu nedenle, terlememek için ne yapmalı, ve terlemeyi önlemek için ne yapmalı sorularının yanıtlarını, yazımız içerisinde sizlere aktarmaya karar verdik. Bakalım terlememek için neler yapmalıyız…

Terlemeyi önlemek adına yapılması gerekenler arasında ilk sırada, sabahları içilmesi gereken domates suyundan söz etmemiz gerekmektedir. Bir bardak domates suyu, antioksidan bakımından zengin olması nedeniyle, terleme aktivitesinin gerektiği şekilde düzenlenmesini olanaklı hale getirecektir.
Terlemeyi önlemek adına yapılması gerekenlerden bir diğeri de gün içerisinde bir avuç üzüm yemenin gerekliliğidir. Her gün yiyeceğiniz bir avuç üzüm ile, vücudunuzu daha serin tutmanız; terlememek için ne yapmalı sorusunun yanıtı niteliğindedir.
Terlememek için ne yapmalıyız sorusunun yanıtları arasında yer alan bir diğer şey de, eller, ve ayaklarla alakalı önerimizdir. Demledikten sonra soğuttuğunuz çayın içerisinde ellerinizi ve ayaklarınızı bekletirseniz, terlemeyi önlemek adına bir adım atmış olacaksınız. Çay içeriğinde bulunan tennik asit sayesinde terlemeyi önlemek olanaklıdır.
Terlememek için ne yapmalı diyenlere bir diğer önerimiz de şudur: banyo yaptıktan sonra, son durulama suyunuza adaçayı eklerseniz, terlemeyi önlemek sizin için daha kolay bir hal alacaktır.
Terlemeyi önlemek için adaçayından yarar sağlamak isteyenler, adaçayını bal ile karıştırarak içebilirler.
Terlememek için ne yapmalıyız sorusunun yanıtlarından bir diğeri de, düzenli olarak, koltuk altlarının, elma sirkesi ile silinmesi gerektiğidir. Karbonat da terlemeyi önlemek adına koltuk altının silinmesi gereken bir diğer araç niteliğindedir.
Terlemeyi önleme amacında olanların, koltuk altlarını şap, veya limon suyu ile akşamları ovmaları; ve sabah da durulamaları önerilmektedir.
Sabah, ve akşamları birer bardak yeşil çay içmek de terlemeyi önlemek için yapılması gerekenler arasında sayılmaktadır.
Her birinden birer tutam olmak kaydı ile, okaliptus yaprağı, meşe ağacı kabuğu, ve ceviz yaprağını iki litre suyun içerisinde kaynatın. Sonra bu suyu süzün, içerisine iki litre de soğuk su ilave ederek, çok terlemiş olan bölgelerinizi bu su ile yıkayın. Terlememek için ne yapmalıyız sorusuna etkin bir yanıttır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası