Soğan Nelere İyi Gelir?

Her yemeğimize doğradığımız, ne kadar bol olursa tadı da o kadar güzel olur dediğimiz soğan hakkında bilgiler vereceğimiz yazımız içerisinde, soğan nelere iyi gelir sorusunun yanıtlarını; yani soğanın faydalarını bulabileceksiniz. Bu bilgilere iyi bakın; artık daha çok soğan kullanacağınızı düşünüyor, ve soğanın faydalarını aktarmaya başlıyoruz…

Soğan Nelere İyi Gelir?

• Soğanın faydaları arasında ilk olarak; yanıklara iyi gelen etkisinden söz etmemiz gerekmekte. Yanık dolayısı ile ortaya çıkan enfeksiyon olasılığını azaltan soğan, bunun yanında yanık izi oluşmasını önlüyor, ve yanığın acısını da, söz konusu bölgeye uygulandığı an itibari ile azaltıyor. Soğanın bu etkileri gündeme getirmesinin nedeni, soğan suyunun içeriğinde Kuersetin, ve Sülfür bulunmasından ileri geliyor.

• Soğan sayesinde kendinizi böceklere, ve sineklere karşı koruma altına alabilirsiniz. Bunun için soğan yağı kullanarak, sinek kovucu etkisinden faydalanabileceğiniz gibi, sizi bir böcek ısırdığında, söz konusu bölgeye, ortadan ikiye bölünmüş soğanı yerleştirirseniz, içeriğinde bulunan Sülfür dolayısı ile soğanın, böreğin zehir; ve tükürüğünü bölgeden alacağını, ve dolayısı ile, buna bağlı kaşıntı gibi problemlerin azalabileceğini belirtebiliriz.

• Soğanın faydaları arasında yer alan bir diğer organ ise, duyu organlarımızdan biri olan kulaklarımız… Bilenler bilir: Kulak ağrısı, pek de dayanılır bir ağrı değildir. Bu nedenle, ısıttığınız soğanın suyunu çıkarın; ve sadece iki damlasını kulağınıza damlatın. Bu sayede hem söz konusu kulak ağrısı geçecek, hem de kulak içerisinde bulunan kirlerin bu şekilde atıldığını göreceksiniz.

• Kış aylarının kapımızı çaldığı bugünlerde, bulaşıcı hastalıklardan korunabilmek için, bulunduğunuz ortama ortadan ikiye bölünmüş soğan koyabilirsiniz. Çok eski zamanlardan bu yana uygulanan yöntemin, salgın hastalıklardan korunmak için dahi uygulandığına inanılıyordu. Soğan kokusunun, ortamda bulunan hastalık mikrobunu topladığına inanılıyor.

Soğan Kabuğu Ve Ceviz Kabuğu İle Doğal Saç Boyası Nasıl Yapılır?

• Soğanın faydaları arasında yüksek ateşin düşürülmesi de var. Bu durumu şu şekilde açıklayalım: İlk olarak bir soğandan büyük bir dilim kesin; ve elde ettiğiniz dilimi, ayağınızın altına yerleştirip, üzerine çorap giyin… Ayağınızın altında binlerce sinir ucu bulunuyor; ve bu her sinir ucu, vücudun farklı bir yerine hitap ediyor. Soğan kokusu bu sinir uçlarına etki ederek, vücutta bulunan mikropları öldürüyor, ve dolayısı ile yüksek ateş düşürülebiliyor…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası