Soğan Kürü Nasıl Yapılır? Soğan Kürünün Faydaları Nelerdir?

Bu yazımızda sizlere soğan kürü ile ilgili bilgilerden söz ederek, soğan kürünün faydalarını, ve soğan kürü nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de soğan kürü ile ilgili bilgi edinmek istiyor, soğan kürünün faydalarını öğrenerek soğan kürü nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını almak istiyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizi aktarmaya, ve soğan kürünü öğrenmeye başlayalım:

Soğan kürü için kullanılan kuru soğanın, pazarda satılan, kabuğu sarımsak rengi olan, açık renk kuru soğan ile uygulanması gerekmektedir. Mor, kırmızı, ya da beyaz soğanın kullanılmaması gerekmektedir. Özellikle, soğan kürünün faydaları arasında, polikistik over probleminin çözümünden söz edilmektedir. Yumurtalık kisti olarak da adlandırılan bu durum, özellikle genç kızlarda gözlemlenmektedir. Soğan kürünün faydaları bununla da sınırlı değildir ama… FSH hormonu yüksekliği, menopoz döneminde gözlemlenen ateş basmaları, çikolata kisti, miyom, erken menopoz… gibi pek çok problemin çözümünde de soğan kürünün faydalarından yararlanılmaktadır. Peki soğan kürü nasıl yapılır? Hemen bu sorunun yanıtını da öğrenelim:
Soğan kürü nasıl yapılır? Orta boy kuru soğanın sadece dışında bulunan kabuk soyularak, geri kalan kısmın dörde bölünmesi, ardından da, 1.5 bardak kaynamakta olan suyun içerisine atılarak, kabın kapağının kapatılıp beş dakika daha kaynatılması gerekmektedir. Ardından suyun ılıması beklenir, ve her seferinde taze olarak hazırlanması gereken bu soğan suyu, öğle yemeği öncesi, ve sonrası olmak üzere günde iki sefer içilir. Çalışan kadınlar soğan kürünü, akşam yemeği öncesi; ve sonrasında da içebilirler.
Soğan kürü nasıl uygulanmalı? İlk olarak, adet döneminin 15 gün öncesinde başlanması gereken soğan kürü, 15 günün sonunda bırakılır. Daha sonra ise, takip eden dört adet döneminin 10 gün öncesinde başlanır, ve 10 gün uygulanarak bırakılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası