Siyah Fasülyenin Faydaları

Siyah fasülye, adından son zamanlarda sıklıkla söz edilen, yemeği, salatası yapılabilen bir şifa deposu… Peki sizin, siyah fasülyenin faydaları hakkında bilginiz var mı? Yazımız içerisinde sizlere, siyah fasülyenin faydaları nelerdir sorusunun yanıtlarından söz etmeye çalışacağız. Bu arada siz de, siyah fasülye tükettiğinizde, bu lezzetin ne işe yaradığı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Siyah Fasülyenin Faydaları Nelerdir?

Antibakteriyel özelliği bulunan siyah fasülyenin faydaları arasında, yaraların çabuk iyileşmesinden söz etmek gerekir. İçeriğinde bulunan B6 vitamini sayesinde bağırsak kanserlerini önlemeye katkı sağlayan siyah fasülye aynı zamanda gut hastalığına da iyi gelmektedir.

Sindirim sistemine de iyi gelen siyah fasülyenin faydaları arasında gastrit şikayetlerini azaltmak, mide, ve oniki parmak bağırsağını önlemek gibi etkilerden de söz etmek gerekir. İçeriğinde bitkisel protein bulundurması dolayısı ile, sindirim sisteminde yavaş hareket eder. Bu nedenle açlık hissini bastırıp, kan şekerini dengede tutabilme özelliğine sahiptir. Kişi siyah fasülye tükettiğinde kendini uzun süre tok hissedebilir.

Kalp ve damar sağlığının korunmasına katkıda bulunmaktadır. Sadece 5 – 6 kaşık tüketilmesi halinde dahi, kabızlık sorununa iyi geldiğini belirtmemiz gerekmektedir. Peki saymış olduğumuz bu faydalar dolayısı ile siyah fasülye hangi hastalıklar sırasında rahatlıkla; ve bolca tüketilebilir?

Bronşiyal hastalıklar, romatizma, diyabet, kolesistit, kolit, gastrit, tırnak, ve saç ile ilgili problemler, diş hastalıkları, şişkinlik hissi, yüksek tansiyon, böbrek hastalıkları, genitoüriner sistem problemleri, tüberküloz, akciğer iltihabı, kansızlık, anemi, akciğer hastalıkları…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası