Öksürük İçin Bitkisel Çözüm Önerileri Şıp Diye Ne Keser?

Öksürük İçin Bitkisel Çözüm Önerileri Şıp Diye Ne Keser?

Öksürük için bitkisel çözüm önerileri internet ortamında son günlerde oldukça sık araştırılıyor. Soğuk kış günlerinde bir sıcak, bir soğuk hava teneffüs etmemiz nedeniyle soğuk algınlığı problemleri ile sıklıkla karşı karşıya kalıyoruz. Soğuk algınlığı hastalıkları içerisinde de bizi belki de en çok rahatsız eden öksürük…

Kimi zaman balgamlı öksürük, kimi zamansa kuru ama ciğerlerden geldiğini hissettiğimiz, çok kuvvetli bir öksürük. Öksürük şurubu kullanmak çare mi? Öksürük şurubu kutularına bakarsanız, günde iki ya da üç seferlik kullanım gerektirdiğini görürsünüz. Bununla birlikte, zaten küçük bir şişede olan öksürük şurubu, çoğu zaman pek bir fayda sağlamamaktadır.

O halde, hiç bir yan etkisi bulunmayan kainat eczanesi ürünlerinden yararlanmak gerekir. Tabi ki uzmanların önerileri ile birlikte. Biz de bu yazımızda sizlere, öksürük için bitkisel çözüm önerileri hakkında bilgiler vermeye karar verdik. Bitki uzmanları, öksürük için bitkisel çözüm önerilerinden söz etmeden önce, öksürük için yararlı olan bir takım şifalı bitkilerden söz ediyor.

MaviBoncuğum içerisinde bu bilgileri sizlere detaylı olarak aktaracağız. Ancak öksürük için hazırlamış olduğumuz farklı konuları da gözden geçirmek isterseniz linklere tıklayabilirsiniz:

Öksürük neden olur?
Evde öksürük şurubu nasıl yapılır?
Reçetesiz öksürük şurubu alınır mı?
Öksürük krizinasıl geçer?
Öksürük nasıl geçer?

Öksürük İçin Bitkisel Çözüm Önerileri

Öksürük için bitkisel çözüm önerileri bitki uzmanlarına göre şu şekilde sıralanabilir: meyankökü, hibiskus, şahtere, zencefil, ıhlamur… Uzmanlar, öksürük için bitkisel çözüm önerileri arasında, meyankökü şurubu ve hapı, zencefil şurubuve hapı, ıhlamur şurubu ve hapı, okaliptus şurubu ve hapı, nane şurubu ve hapından da yararlanabileceğimizi belirtmekteler.

Öksürüğü Şıp Diye Kesen Ne Var

Öksürük İçin Bitkisel Çözüm Önerileri

Uzmanlar, öksürük için bitkisel çözüm yöntemleri arasında şöyle bir formülü de bizlerle paylaşmakta: şifalı bitkiler arasında yer alan meyankökü, zencefil ve ıhlamurun birlikte kaynatılması, öksürük için bitkisel çözüm yöntemleri arasında oldukça etkili bir formüldür…

Bitki uzmanlarına göre, öksürük için bitkisel çözüm yöntemleri arasında, üzerlik tohumu ve yulaf samanı çayı da çok etkilidir. Uzmanlar, belirtilen şifalı bitkilerin, sadece öksürükte değil, bronşitte de etkili olduğunu belirtmektedir. Kronik öksürük için bitkisel çözüm önerilerinde de uzmanlar, üzerlik tohumu ve yulaf samanı çayından bahsetmektedir.

Bitki uzmanları ayrıca bir formül önerisinde daha bulunmakta ve malzemelerin bir bardak suyun içerisinde üç ya da dört dakika kaynatılması gerektiğini belirtmekteler. Kullanılması gereken malzemeler şu şekildedir:

• 1 çay kaşığı şahtere
• 1 çay kaşığı hibiskus
• 1 tutam ıhlamur
• 2 ya da üç parça, parmak ucu kadar olmak kaydı ile zencefil…

Uzmanlar tarafından önerilen öksürük için bitkisel çözüm yöntemlerinden bir diğeri de gün içerisinde iki ya da üç sefer, bir tutam meyankökünün çiğnenmesi gerektiğidir. Öksürük için şifalı bitkiler arasında, eğer öksürük alerjik değilse karabiber, kekik ve zencefilin de yer aldığının belirtilmesi gerekmektedir.

Öksürüğü Şıp Diye Kesen Ne Var?

Öksürüğü şıp diye kesen ne var? 2022’nin öksürük konusundaki belki de en favori sorusu oldu. Çünkü bu seneki öksürük gerçekten de hem çocuklarda hem de yetişkinlerde çok inatçı. Dolayısı ile bu inatçı öksürüğü şıp diye kesen bir şey olsa dahi problemin nedenine bağlı olarak değişen durumlar söz konusudur.

Biraz önce vermiş olduğumuz bilgilere ek olarak öksürüğü şıp diye kesen ne var sorusuna şu alternatif yanıtları da verebiliriz:

Bitki uzmanları, kronik öksürük için bitkisel çözüm önerilerinden bahsederken şuna değinmektedir: iki adet karaturp alınır ve kabak oyacağı ile beş ya da altı yerinden oyulur. Karaturptaki oyukların içerisine bal doldurulur ve balın üzeri de yine karaturp parçaları ile kapatılır.

Bu şekilde hazırlanmış olan karaturp ve bal karışımı 24 saat bekletilir. 24 saatin sonunda karaturpun içerisinde bulunan ballı sıvı, bir şişenin içerisine konulur ve bu sıvıdan, gün içerisinde üç çorba kaşığı içilmesi, kronik öksürük için önerilmektedir. Ayrıca ısırgan çayı, hibiskus çayı, zencefil çayı, şahtere çayının da etkili olduğunu biliniyor.

Bitki uzmanları, öksürük için bitkisel çözüm önerileri arasında, ebegümecinin, limon ve zeytinyağı ile kaynatılarak yenilmesinin de göğüs yumuşatıcı etkisinin bulunduğundan söz etmekteler. Ebegümeci aynı zamanda balgam söker ve öksürüğü hafifletici etkiye sahiptir.

Uzmanlar, öksürük için bitkisel çözüm önerileri arasında bahsini ettiği şifalı bitkilerden bir diğerinin de toz zencefil olduğunu belirtmekteler. Bal ile karıştırılan toz zencefil, öksürüğe iyi gelmektedir. Bal ve toz zencefil karışımının yenilmesi gerekir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.