Nar Kabuğunun Faydaları

İçeriğinde ne denli çok antioksidan olduğunu bildiğimiz narın faydalarından, elimizden geldiğince yararlanmaya çalışıyoruz; ama nar kabuğunun faydalarının, narın faydalarından daha fazla olduğunu belki de çoğumuz bilmiyorduk… Bu nedenle bu yazımızda sizlere nar kabuğundan söz etmek istedik, nardan değil… Hem nar kabuğunun faydalarını anlatıp, hem de nar kabuğu suyu nasıl hazırlanır sorusunun yanıtlarını sizlerle paylaşmak için daha fazla zaman kaybetmeyelim…

Nar Kabuğunun Faydaları

• Nar kabuğunun içeriğinde yüksek oranda C vitamini bulunmaktadır. C vitamini vücuda günlük olarak alınması gereken, ve alınmasının en çok on saat sonrasında da tüketilen bir vitamindir. Bu nedenle, gün içerisinde sık sık C vitamini tüketiminin tekrar edilmesi gerekir. Pek çok kişi vitamin desteğini, her ne kadar bitkisel olduğu da belirtilse, ilaç formundaki ürünlerle tamamlamaya çalışır. Siz, sağlığınızı, ve bütçenizi düşünüyorsanız, nar kabuğunun size sağlayacağı C vitamini takviyesinden yararlanmalısınız ki C vitamini, sadece bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlayıp vücuda direnç kazandırmaz, aynı zamanda, demir emiliminin de daha fazla olmasını sağlar, ve pek çok kadının kansızlık problemi olduğunu düşünecek olursak, nar kabuğunu neden tüketmemiz gerektiğini daha iyi algılayabiliriz.

Nar Hakkında Bilgiler Ve Narın Yararları

• Nar kabuğunun faydalarından bir diğeri de, boğaz ağrısını; ve öksürük problemini çözebiliyor olması… Kış aylarında hemen hemen hepimizin başına gelen bu problemlerden kurtulmak adına, nar kabuğunu kurutup toz haline getirin, ve sonrasında su ile karıştırarak, hazırlamış olduğunuz karışımdan gargara yapın.

• Güneşin zararlı ışınlarından korunmak adına da nar kabuğu kullanabilirsiniz. Ve, yapılan araştırmalar, nar kabuğunun, cilt üzerindeki etkisinin, sadece güneşin zararlı ışınlarından korumakla kalmadığını, aynı zamanda cilt kanserine karşı da koruma özelliği gösterdiği sonucunu vermektedir.

Portakal Suyu, Elma Suyu Ve Nar Suyunun Faydaları

• Vücudumuzdaki toksinlerin atılabilmesi adına da nar kabuğunu tüketebiliriz. İçeriğinde meyvesinden daha fazla antioksidan bulunduğunu belirttiğimiz nar kabuğu, vücut için zararlı maddeleri vücuttan hızla uzaklaştırma etkisi ile bilinmektedir.

• Biraz sonra tarifini vereceğimiz şekilde hazırlayarak içeceğiniz nar kabuğu suyunun şu etkilerinden de yararlanabilirsiniz: Kolesterol, ve diyabet problemlerinin çözülmesine katkıda bulunur. prostat, göğüs, pankreas, cilt; ve yemek borusu kanser türlerine karşı koruyucu etki gösterir.

Nar Kabuğu Suyu Nasıl Hazırlanır?

Vereceğimiz tarifi, kurutmuş olduğunuz dört adet nar kabuğunu kullanarak hazırlayabilirsiniz. Acı tadının daha az olabilmesi adına, kabukların iç kısmında yer alan beyaz kısımları olabildiğince sıyırmanız önerilmektedir. Yapmanız gereken: Kaynamakta olan suyun içerisine nar kabuğunu atıp, on dakika daha kaynamasını sağlamak. Ve sonrasında, süzerek, elde ettiğiniz nar kabuğu suyunu, gün içerisinde belli aralıklarla içmekten ibarettir.

Nar Suyu Ne İşe Yarar? Kuru Eriğin Faydaları Nelerdir?

Bir sağlık sorununuz varsa, nar kabuğu suyunun size bir zararı olup olmayacağını doktorunuza sormanızı öneriyoruz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası