Maydanoz Suyu Kürü

İçeriğinde B1, B2; ve C vitamini ile birlikte Kalsiyum, Demir, ve Potasyum bulunan maydanozdan faydalanmak için maydanoz suyunu kullanabilirsiniz. Yazımız içerisinde sizlere maydanoz suyu faydalarından, ve maydanoz suyu kürü ile ilgili bilgilerden söz edeceğiz. Karaciğerin dostu, zayıflamak isteyenler için idrar söktürücü etkileri bulunan maydanoz suyunu, günde 60 gramdan fazla tüketmemek, tüketimi sırasında ise mutlaka, bir sağlık problemi söz konusu ise doktora danışmak gerekiyor. Tüm bunların yanında, hamilelerin maydanoz suyu tüketimine dikkat etmeleri gerekiyor, çünkü rahim kasılmalarını arttıran maydanoz suyu, düşük; ve erken doğumlara sebep olabiliyor. Bu bilgi; ve uyarılarımızın sonrasında, maydanoz suyu faydalarını öğrenerek bilgilerimizi edinmeye başlayalım…

Maydanoz Suyu Faydaları

• Maydanozun içeriğinde bulunan Demir dolayısı ile kansızlığa iyi gelir.
• Karaciğer sağlığı konusunda çok önemli etkileri bulunan maydanoz suyu faydaları arasında, karaciğer yağlanmasını önlemekle birlikte, Hepatit gibi karaciğer hastalıklarını tedavi etmek de yer almaktadır.
• Düşürülmesi zor olan böbrek taşlarının vücuttan atılmasına destek olur.
• İdrar söktürücü özelliği dolayısı ile vücuttaki ödemi atan maydanoz suyu faydaları arasında gaz söktürücü etkisinden de söz etmek gerekir; ve bu etkiler sebebiyle de zayıflamak isteyenlere destek olur.
• Kan şekerinin olması gereken seviyelerde tutulmasına katkıda bulunan maydanoz suyu, diyabet hastaları tarafından rahatlıkla kullanılabilmektedir.
• Nezle, grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklarda çiğ maydanoz suyunun tüketilmesi önerilir, çünkü içeriğinde yüksek oranda C vitamini bulundurmaktadır.
• Cildin sağlıklı olması; ve parlak görünmesi için de maydanoz suyu kürü tüketilebilir.

Maydanoz suyu faydaları bu denli fazla olduğuna göre, maydanoz suyu kürü hakkında mutlaka bilgi sahibi olmalıyız… O halde hemen bakalım; maydanoz suyu kürü nasıl yapılır…

Maydanoz Suyu Kürü Nasıl Yapılır?

Bir küçük demet maydanozu alıp güzelce yıkayın, ve sonrasında ikiye bölün. Çünkü bir demet, sizin maydanoz suyu kürünüzde size iki gün yetecektir. Yarım demet maydanozu üç dakika boyunca blenderden geçirin; ve sonrasında ince telli süzgeçten geçirerek, elde ettiğiniz maydanoz suyunu ayırın. İçerisine yarım bardak su, ve bir tatlı kaşığı limon suyu ilave edin. İki hafta boyu her gün, elde ettiğiniz bu maydanoz suyunu, sabahları aç karna için. Bu sayede, hem karaciğer yağlanmasının önüne geçerek karaciğer sağlığını koruyacak; hem de parlak bir cilt elde edeceksiniz.

15 dal maydanozu bir bardak kaynamış suyun içerisine atarak dört dakika daha kaynatın; ve süzün. Elde edeceğiniz bu maydanoz suyunu, aç karna olmak kaydı ile günde üç defa için, ve hepatit için uygulayacağınız bu maydanoz suyu küründen etkin sonuçlar elde edebilmek için uygulamaya en az üç hafta, ara vermeden devam edin.

Cildinizde sivilce, akne gibi cilt problemleriniz varsa, maydanoz demetini blenderden geçirerek elde ettiğiniz maydanoz suyuna, herhangi bir şey karıştırmadan, direkt olarak cildinize, her gün düzenli şekilde uygulayın. Problemlerinize etkin çözümler elde edeceğinizi belirtmeliyiz.

Ama, maydanoz suyu kürünü uygularken de dikkat etmeniz gereken bazı detaylar bulunduğunu belirtmeden geçmeyelim… Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, hamile iseniz, kalsiyum eksikliğiniz varsa, ya da kronik böbrek hastası iseniz, idrar söktürücü özelliği dolayısı ile maydanoz suyunu ya tüketmemeli; ya da doktor kontrolünde, onun tavsiyeleri çerçevesinde tüketmelisiniz.

Her kullanım öncesinde taze olarak hazırlanması gereken maydanoz suyunun, kür için aç karna tüketilmesi gerekmektedir. İdrar söktürücü etkisinden yararlanmak istiyorsanız, maydanoz suyu kürünü hazırlarken sadece yapraklardan değil, saplardan da yararlanmalısınız. C vitamininden yararlanmak istediğiniz maydanoz suyunu kesinlikle pişirmeden tüketmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası