Limonun Zararı Varmı?

Limon, sağlığımız için o kadar yararlı bir besin ki, meyvesinden, suyundan, kabuğu, ve yağından; hatta çayından… çok farklı şekillerde limonun faydalarını elde edebiliyoruz. Ancak bu yazımızda sizlere limonun faydalarından değil, limonun zararı varmı sorusunun yanıtlarından söz edeceğiz. Limonun zararları ile ilgili kesin bilgiler bulunmamakla birlikte, sadece özel durumlarda, limonun tüketimine daha çok dikkat etmek gerekiyor. Gelin limonun zararlarına bu anlamda bir göz atalım…

Limonun Zararı Varmı?

Biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi, limonun zararları nelerdir sorusuna net bilgiler veremeyiz. Sadece, bazı detaylara dikkat etmemiz gerekmektedir. Biz de sizlere, limonun zararları arasında sayılabilen bu detaylardan söz edeceğiz… Gelin birlikte gözden geçirelim, ve limonun zararlarına maruz kalmamak için daha dikkatli olalım…

• Eğer cilt renginiz açık ise, limon kullanmak sizde bir takım cilt problemlerine neden olabilir. Bu nedenle, beyaz tenli; ya da diğer bir deyişle açık tenli iseniz, cildinize limon, limon suyu, limon kabuğu, ya da yağı kullanmadan önce iyice düşünmeniz önerilmektedir.

• Eğer bir hastalığınız varsa, ve bunun tedavisi için ilaç kullanımı gerçekleştiriyorsanız, özellikle, homeopatik preparat, ve ayurveda ilaçlarının kullanımı sırasında limon kullanacaksanız, konu hakkında mutlaka önce doktorunuza danışmalı; sonrasında limon kullanmalısınız.

• İshal olduğunuzda, ya da bağırsak sendromu probleminiz varsa, limon tüketirken bir kere daha düşünmeniz önerilmektedir.

• Tansiyon problemi yaşıyorsanız, limonun zararlarından, tansiyon dengesini bozması anlamında maruz olabilirsiniz. Bu nedenle kullanım sırasında çok dikkatli olmanız önerilmektedir.

• Hamile iseniz; ya da doğumdan sonra bebek emziriyorsanız, limon kullanmamalısınız.

• Küçük çocuğunuz varsa limon kullanmasına izin vermemelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası