Limonun Faydaları Nelerdir? Limon Güzelleştirir Mi?

Limonun Faydaları Nelerdir? Limon Güzelleştirir Mi?

Limonun faydaları nelerdir sorusunun yanıtlarını pek çok kişi az çok biliyor. Ancak bu faydaların tamamını bilen kişi sayısı oldukça az. Biz de sahip olmanız gereken bilgileri ilerleyen bölümlerde sizlerle paylaşmak ve limonu nerelerde kullanabileceğinizi anlatmak istedik. Çünküelimizde, kabuğu kemoterapi ilaçlarından daha etkili birbesin var.

Günümüzde artık, gerek televizyonlarda, gerekse internet ve gazetelerde, bitkisel çözüm yöntemlerinden yararlanılarak, hastalıklara deva bulunması, doktorların uyguladıkları tedavi yöntemleri ile birlikte kullanılıyor. Ve bu anlamda limonun ne denli gündemde olduğu da pek çoğumuz tarafından biliniyor..

Limon Boğaz Ağrısına İyi Gelir Mi

Limonun Faydaları Nelerdir

Salatalarımızın sosları içerisine ekleyerek lezzet bulmaya çalıştığımız limonu, çorbamızın içerisine sıktığımızda farklı bir lezzet elde ettiğimiz gibi, balığın üzerine, mercimek yahnisine eklediğimizde de tadların ne denli değiştiğini pek çoğumuz biliyoruz.

Şekersiz çayımıza lezzet vermek adına içerisine limon eklediğimiz gibi, cilt bakım maskelerimize dahi limon karıştırıyoruz. Bunun nedeni ise elbette maskeye lezzet katmak değil, maskenin yararına daha fazla şifa katmak…

İskorbüt hastalığından kurtulmak için tüketilen limonu, orta çağ kaşifleri çok sık kullanmakta idiler. Bunun yanında, yine eski dönemlerde insanların, sadece değerlerini arttırmak adına evlerinde limon yetiştirdiklerini de belirtmeden geçmemeliyiz.

Limonun Faydaları Nelerdir

Limonun Faydaları Nelerdir

Kısacası, sadece günümüzde değil, eski çağlarda da limon, gerek böceklerin ortamdan uzaklaştırılması, gerek yine böceklerden kaynaklı ısırıklarda ortaya çıkan zehirlerden korunmak, gerekse de daha farklı zehirlerde panzehir etkisi yaratması dolayısı ile kullanılmakta idi.

Limonun Faydaları Nelerdir?

Limonun faydaları nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan maddeleri saydığımızda, limonu harici ya da dahili olarak veya ortamda kullanarak bu faydalardan yararlanabileceğinizi göreceksiniz. Sitemiz içerisinde size limon suyu nasıl saklanır sorusunun yanıtlarını detaylı olarak vermiştik. Eğer limon fiyatları yükselmeden bu işlemi yaptıysanız şanslısınız.

Aksi halde ya limonu biraz pahalı alacaksınız ya da bu faydaların tamamından yararlanmak adına fiyatların yeniden düşmesini bekleyeceksiniz. Bize göre limonun mucizevi faydalarından yararlanmak için onun fiyatını göz ardı edebilirsiniz. Peki saymakla bitiremediğimiz limonun faydaları nelerdir?

Limon Boğaz Ağrısına İyi Gelir Mi?

Limon boğaz ağrısına iyi gelir mi? Limon boğaz ağrısı için oldukça etkili oluyor. Bunun için pek çok kişi, zencefil ve balı karıştırıp, üzerine de limon sıkarak tüketmek çabasındalar. Kısa sürede bunun etkili olduğunu; hatta zencefil kullanımı gerçekleştirilmeden, bal ile limonun da karıştırılarak tüketmesi sureti ile boğaz ağrısını giderdiğini belirtelim.

Ancak uzmanlara göre, balın içerisine limon suyu karıştırılması, balın yararlı etkisinin ortadan kalkmasına, en azından azalmasına neden oluyor. Sıcak suyun içerisine bal ilave ederek üzerine limon da sıkıp, bardağın ağzını bir müddet kapatıp, su ılıdıktan sonra bu karışımı yudum yudum içmek boğaz ağrısına iyi geliyor.

Bal ile limonu karıştırıp da yine aynı şekilde şurup olarak tüketebiliyorsunuz. Balın yararlı etkisinin azalmasını istemiyorsanız, sıcak suyun içerisine limon suyu ekleyerek bu karışımı içebilmeniz mümkün iken, bu şekilde gerçekleştirdiğiniz uygulama ile boğazda var olan mukusları giderebileceğinizi de belirtmemiz gerekiyor.

Limon Sivilceye İyi Gelir Mi?

Limon sivilceye iyi gelir mi? Evet, limonun sivilcelere, özellikle de aknelere karşı etkili bir çözüm olduğu belirtilmektedir. Bunun kaynağının da limonun içeriğinde bulunan sitrik asit ile alakalı olduğu söylenir.

• Bir bardaksıcak suyun içerisine bir tatlı kaşığı bal ilave edin.
• Karışımın içerisine yarım limon suyu sıkın.
• Bardağın ağzını kapatın ve bal ile limonun içeriğinde bulunan uçucu yağların havaya karışmasını önleyin.
• Ballı limonlu suyun ılımasını bekleyin.
• Daha sonra hazırlamış olduğunuz karışımı sivilcelerin üzerine sürün ve en az yarım saat beklemesini sağlayın.
• Uygulamayı günde iki sefer gerçekleştirmeniz halinde, limonun sivilcelere iyi gelen etkisinden yararlanabilirsiniz.

Limon Yorgunluğa İyi Gelir Mi?

Limon yorgunluğa iyi gelir mi? Limonun faydaları arasında yorgunluğa iyi gelen etkisinden de söz etmemiz gerekir. Bunun için yiyebiliyorsanız limon yiyebilirsiniz. Hatta limonu tuzlayıp yerseniz, tansiyonunuzun düşmesi durumu da dengelenmiş olacaktır.

Ama siz eğer limon yiyemiyorsanız, yapabileceğiniz bir diğer şey, limon yağı tüketimi gerçekleştirmek. Kendinize kısa bir mola vererek, gözlerinizi kapatıp, özellikle gözlerinizin yan tarafları, ve alın bölgenize uygulayacağınız limon yağı, biraz beklemeniz halinde, kaybettiğiniz enerjinizi size geri verecektir. Hatta, limon yağını, bileklerinize de uygulamanız önerilir…

Limon Gribe İyi Gelir Mi?

Limon gribe iyi gelir mi? Evet, limonun faydaları arasında gribe iyi gelen etkisinden de söz etmek gerekir. Ancak bu uygulamayı gerçekleştirmek için grip olmayı beklememeli, grip olacağınızı anladığınız anda gerçekleştirmeye başlamalısınız. Peki limonu grip için nasıl kullanmalısınız?

Pek çoğunuz bilir: grip olduğumuz zaman, suda eriyen vitaminleri bolca kullanırız. Ancak bunların bazı yan etkileri olabilmekte, dikkat dağınıklığı ya da enerji kaybına neden olabilmektedir. Bu noktada limon, suyun ya da çayın içerisine karıştırıldığında, o vitaminler kadar faydalı etki gösterebilmektedir.

Arı Sokunca Ne Yapmalı?

Arı sokunca ne yapmalı? Bu gibi durumlarda ya da sivrisinek ısırıklarının yaratmış olduğu olumsuz acı etkisi yaratan anlarda yapılması gereken işlem, bir çay kaşığı bal ile limon yağını karıştırmak. Sonrasında da bu karışımı problemli bölgeye uygulamaktır.

Gelişen acı hissi, bu şekilde giderilebilmektedir. Ancak acı hissinin geçici olduğu unutulmamalı, eğer böcek zehirli ise mutlaka en kısa zamanda, en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır…

Limon Güzelleştirir Mi?

Limon güzelleştirir mi sorusunu gördüğünüz anda, limonun faydaları nelerdir sorusunun yanıtları arasında güzelleştirici etkisinin de yer aldığını anlamış olmalısınız. Hepimiz biliriz ki limonun içine tırnaklarımızı batırırsak tırnaklarımız güçlenir. Peki limonun güzellik üzerindeki diğer etkileri nelerdir?

Limon Tırnaklara İyi Gelir Mi?

Limon tırnaklara iyi gelir mi? Güzellikte el bakımının önemi büyüktür. Ve zaman zaman, gerek yapılan ev işlerinde kullanılan temizlik deterjanları, gerekse de vitaminsiz kalınması dolayısı ile tırnaklarda sararmalar olabilmektedir. Eğer tırnaklarınızı bu gibi durumlarda limon suyu ile ovarsanız, tırnaklarınızın çok daha bakımlı ve taze göründüğüne şahit olabilirsiniz.

Eldeki Soğan Kokusunu Ne Giderir?

Eldeki soğan kokusunu ne giderir genellikle soğan kokmak istemeyen kadınların sorduğu bir sorudur. Ev işlerinin yanında, evin yemek gereksinimini de karşılayan genellikle kadınlardır. Ve doğradıkları soğanın kokusu ele siner. Eğer bu kokudan kurtulma isteğinde iseniz, elinizi limon ile ovalamanız yeterli olacaktır.

Sert Topuklar Nasıl Yumuşatılır?

Sert topuklar nasıl yumuşatılır? Sadece sert topuk değil, sert dirsekler de aktaracağımız aynı yöntem ile yumuşatılabilir. Bunun için yapılması gereken, problemli bölgeyi önce sıcak su, sonra da limon suyu ile ovalayıp, ardından da nemlendirici uygulayarak bekletmekten ibarettir.

Limon Ağız Kokusunu Giderir Mi?

Limon ağız kokusunu giderir mi? Limonun faydaları arasında yer alan bir diğer etki de ağız kokusuna iyi gelmesidir. Bunun için yapılması gereken işlem, ağız içini limon suyu ile sonrasında da duru su ile çalkalamaktan ibarettir. Limon suyu, hem dil, hem de diş üzerinde bulunan, ağız kokusuna neden olan bakterilerin ölmesini olanaklı hale getirir.

Böylelikle ağız kokusu gider. Sonrasında kullanılacak olan su ise limonun içeriğinde bulunan asiti ağız içerisinden alır. Aksi halde bu asit, dişlere zarar veren etki göstermektedir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.