Limonlu Su Ne İşe Yarar?

Sitemiz içerisinde sizlere daha önce, pek çok kez limonun faydalarından söz ettik. Bu yazımızda ise, limonlu suyun faydalarından söz etmeye çalışacağız. Limonlu su ne işe yarar; ya da limonlu suyun faydaları nelerdir gibi soruların yanıtlarını yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabileceksiniz. Dilerseniz zaman kaybetmeden limonlu su içmek için nasıl nedenlere sahip olduğunuzu gözlemlemeye başlayalım…

Limonlu Suyun Faydaları Nelerdir?
Limonlu Su Ne İşe Yarar?

Limonun içeriğinde bulunan, Kalsiyum, Magnezyum, Potasyum gibi elektrolitler, limonlu su içmek ile vücuda eklenmektedir. Ve bu şekilde, vücudun susuz kalması önlenmiş olur.

Limonlu suyun faydaları arasında, limonun içeriğinde bulunan sitrik asit dolayısı ile, sindirimin desteklenmesi yer almaktadır. Bunun yanında, vücutta bulunan eklem, ve kas ağrıları, limonlu su içmek sayesinde giderilebilmektedir.

Limonlu suyun faydaları arasında, karaciğerin temizlenmesi, toksinlerinden arındırılması, ve bununla birlikte, daha fazla enzim salgılamasından söz etmeden geçmemeliyiz.

Bademcik şişmesi, boğaz ağrısı gibi problemlerin önlenmesine yardımcı olan limon suyu, solunum yolu enfeksiyonlarının önlenmesini olanaklı hale getiren bir özellik göstermektedir.

Ilık limonlu su içmek, bağırsak hareketlerinin daha sağlıklı, ve düzenli olmasını sağlar. Bununla birlikte, metabolizma daha hızlı çalışmaya başlar, ve içeriğinde antioksidanlar bulunduran limonlu suyun bağışıklık sistemini de güçlendirdiğini belirtmeliyiz.

Anksiyete, ve depresyon gibi, sinir sistemi ile alakalı problemlerin büyük çoğunluğu Potasyum eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Limon ise içeriğinde yüksek oranda Potasyum bulundurduğundan, sinir sistemini güçlendirir, ve zayıflığına bağlı problemlerin önüne geçer.

Atar damarlar, kan damarları; ve kanın temizlenmesini sağlayan limonlu su, yüksek tansiyonu da azaltır. Eğer düzenli olarak içilecek olursa, yüksek tansiyonda gözle görülür bir düşüş söz konusu olacaktır.

Vücutta bulunan yüksek orandaki ürik asit, eklem ağrılarına neden olurken, limonlu su içmek ürik asitin seyreltilmesini olanaklı hale getirir. Ve bu sayede, eklem ağrılarında azalmalar gündeme gelir.

Limonlu su içmek hamileler için de zararlı değildir. Bebekler için limonlu suyun faydalarına baktığımızda, anne adayının hamile iken içtiği limonlu suyun, içeriğinde bulunan Potasyum dolayısı ile bebeğin sinir sistemi ve beynini, C vitamini sayesinde ise genel gelişimini desteklediğini belirtebiliriz.

Mide yanmasını giderme özelliğine sahip olan limonlu su, pankreas, böbrek, ve safrakesesinde bulunan taşların düşürülmesine de katkı sağlamaktadır.

İçeriğinde bulunan lifler sayesinde, tüketen kişilerde tokluk hissi sağlayan limonlu su ile zayıflamak mümkün iken, diş eti, ve diş ağrısı problemlerinin çözümü ile birlikte, alkali içeriği dolayısı ile kanserin gelişimini önlemesi gibi etkilerin de limonlu suyun faydaları arasında yer aldığını belirtmeliyiz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası