Lavanta Yağının Faydaları Ve Lavanta Yağının Cilde Faydaları

Bu yazımızda sizlere, lavanta yağı ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız. Lavanta yağının saça faydaları, ve lavanta yağının cilde faydaları hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz yazımız içerisinde, lavanta yağı ile ilgili pek çok şey öğrenecek, ve bir ya da iki damla lavanta yağı ile elde edilecek olan şeylere inanamayacaksınız. Lavanta yağının faydalarını, mis gibi kokusu ile birlikte ele alarak inceleyelim:

Lavanta yağının faydaları arasında ilk olarak, lavanta yağının cilde faydalarından söz etmemiz gerekmektedir. Lavanta yağı, kuru ve çatlamış ciltlerin nemlenmesini sağlarken, çatlakların kapanmasını da olanaklı hale getirir. Yapılması gereken tek şey, lavanta yağı ile, problemli bölgeyi ovmaktan ibarettir.

Lavanta yağının cilde faydaları hakkında bilgilerimizi aktarmaya devam ederken, deodorant olarak kullanılması özelliğinden de söz etmemiz gerekmektedir. Lavanta yağı bunun için sadece, bir damla, koltuk altına sürülür. Lavanta yağının koltuk altındaki gün boyu kalıcı etkisi sizi de şaşırtacaktır.

Lavanta yağının faydaları arasında, lavanta yağının saça faydalarından da söz etmek gerekmektedir. Lavanta yağının saça faydaları arasında ilk olarak, kepek sorununun giderilmesinden söz etmemiz gerekmektedir. Bunun için lavanta yağı ile, saç derisinin ovulması yeterli işlemdir.

Lavanta yağının cilde faydaları arasında, dudak çatlaması probleminin önlenmesinden de söz etmek gerekmektedir. Bunun için yapılması gereken, dudaklara, birer damla lavanta yağı sürmekten ibarettir.Aynı işlem, soğuk dolayısı ile oluşan uçuklar üzerinde de uygulanabilmektedir.

Lavanta yağının faydaları arasında yanık tedavisi de yer almaktadır. Yanık bölgenin lavanta yağı ile ovulması, yanık acısının giderilmesini olanaklı hale getirecektir.
Bir leğenin içerisine ılık su koyup, bunun da içerisine iki damla lavanta yağı ekleyecek olursanız, ayaklarınızın ağrısını ve yorgunluğunu gidermek adına, ayaklarınızı bu suyun içerisinde dinlendirebileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir.

Vücut üzerinde oluşan kesiklere, ve de yaralara damlatılan lavanta yağı, bölgedeki bakterilerin ölmesini olanaklı hale getirirken, yaranın temizlenmesini, ve de daha kolay iyileşmesini olanaklı hale getirmektedir.

Böcek sokması; ve arı sokması gibi durumlarda, problemli bölgeye bir ya da iki damla lavanta yağı dökecek olursanız, sorunlu bölgedeki şişlik, ve kaşıntının giderildiğini görebilirsiniz.

Lavanta yağının faydaları arasında, burun kanamasının durdurulması etkisinden de söz etmek gerekmektedir. Burun kanamasını durdurmak için, bir kaç damla lavanta yağının temiz bir beze damlatılması gerekmektedir. Daha sonra bir kalıp buz alınır, ve lavanta yağı damlatılmış olan beze sarılan buz, burun kanaması olan bölgeye dışarıdan uygulanır.
Lavanta yağı, çamaşırların yumuşamasına, ve güzel kokmasına da yardımcı olmaktadır. Bunun için, çamaşır makinesi sıkma işlemini gerçekleştirirken, bir beze lavanta yağı damlatın, sonrasında da bu bezi çamaşır makinesinin içerisine koyun. Lavanta yağı ile elde edilen sonuca inanamayacaksınız.

Lavanta yağı ile, evinizin güzel kokmasını da sağlayabilir, aynı zamanda evdeki mikropların ölmesini olanaklı hale getirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, bir sprey şişesinin içerisine su koymak, üzerine de altı damla kadar lavanta yağı ekleyerek çalkalamaktır. Sonrasında, elde ettiğiniz karışımı evinizin içine sıkabilirsiniz.
Lavanta yağının faydaları arasında, keten kumaşların böceklenmesini önleme etkisinden de söz etmemiz gerekmektedir. Bunun için bir peçeteye lavanta yağı damlatmak, ve bu peçeteyi keten kumaşın arasına koymak yeterli olacaktır.

Lavanta yağının faydalarından bir diğeri ise göz yaşarması problemini gidermesidir. Bunun için, burnun üst kısmının lavanta yağı ile ovulması yeterli olmaktadır.
Lavanta yağının cilde faydalarından bir diğeri de güneş yanıklarının giderilmesini olanaklı hale getirmesidir. Bunun için, biraz suyun içerisine bir kaç damla lavanta yağı eklemek, sonrasında da karışımı güneş yanıklarına uygulamak gerekmektedir.

Araba tutması, ya da uçak tutması gibi durumlarda da lavanta yağının faydalarından yararlanmak olanaklıdır: kulağınızın arkasına; ya da göbek deliğinizin çevresine lavanta yağı uygulamanız yeterli olacaktır.

Lavanta yağının cilde faydaları arasında, dermatit, ya da egzema problemlerinin olduğu bölgelerin lavanta yağı ile ovulması durumunda, problemli bölgedeki sorunun azaltılmasından da söz etmek gerekmektedir.

Lavanta yağının faydaları arasında, uyku probleminin giderilmesinden de söz etmek gerekmekle birlikte, bunun için, yastığınıza bir kaç damla lavanta yağı damlatmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası