Lavanta Yağı Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?

Lavantanın, cilde, ve saça olan olumlu etkilerini bilmeyenimiz yoktur. Bununla birlikte, lavanta yağından da, bitkinin kendisi kadar çok yararlanılmaktadır. Her şeyin öncesinde lavanta yağı, tüm bitkisel yağlar arasındaki en güzel kokulu yağdır. Sadece bu özelliğinden dolayı, parfüm yapımında kullanıldığı gibi, ev temizliğinin gerçekleştirildiği temizlik ürünlerinin içerisinde kullanılmaktadır Lavanta yağı ile hazırlanmış vücut şampuanları bulunmaktadır. Şampuanlarda; ve cilt bakım ürünlerinde lavanta yağının sık sık kullanıldığı görülür, ve bunun nedeni, sadece yağın güzel kokması da değildir. Lavanta yağının saça faydaları, lavanta yağının cilde faydaları… o kadar fazladır ki… Peki lavanta yağı nasıl yapılır? Lavanta yağı nasıl elde edilir? Örneğin biz evimizde lavanta yağı yapabilir miyiz? İşte lavanta yağı ile ilgili bilmek istediğiniz her şey:

Lavanta Yağı Nasıl Yapılır? Lavanta Yağı Nasıl Elde Edilir?

Her şeyin öncesinde belirtelim ki, bizim lavanta yağını evde hazırlamamız o kadar da kolay değil… Çünkü, bitkinin ilk olarak bir kazanda kaynatılması, ve kaynama sırasında oluşan buharın ise kaybedilmeden, bir yerde toplanması gerekiyor. Buharın toplandığı yerde, çok hızlı bir şekilde soğutulması sağlanıyor. Böylelikle de bir sıvı elde ediliyor. Bu sıvının bir kısmı su; bir kısmı ise lavanta yağı olarak ayrışıyor. Lavanta yağı sudan hafif olduğu için üste çıkıyor. Buradan da alınıyor, ve kullanıma hazır hale gelmiş oluyor… Öyle ki, ortalama 100 kilo lavantanın bir kilo lavanta yağı elde ediliyor. Bu sebeple de biraz pahalı olduğunu belirtmeden geçmemeliyiz. Ama, zaten lavanta yağını çok fazla almamanız gerekiyor; çünkü zaten oldukça yoğun; fazla almanız halinde zehirlenmeniz gibi durumlar söz konusu… Günde en çok beş damla kullanmanız gereken lavanta yağını, hamile iseniz, ya da alkol kullanımı gerçekleştiriyorsanız hiç kullanmamanız gerekiyor. Peki lavanta yağı ne işe yarar?

Lavanta Yağı Ne İşe Yarar? Lavanta Yağının Faydaları, Lavanta Yağının Cilde Faydaları, Lavanta Yağının Saça Faydaları —>

1 2 3

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası