Kahve Telvesi Nelere İyi Gelir?

Kahve sevmeyen insan yoktur. Ancak kimileri şekerli, kimileri orta, kimileri sade kahve içebilir. Bazılarımız Türk kahvesini, bazılarımız Nescafe, bazılarımız ise Türk kahvesinin çifte kavrulmuş olanını sever. Aslında kahvenin en güzeli, çifte kavrulmuş ile Türk kahvesi karışımının sade olarak tüketilmesidir. Sonrasında mutlaka fal kapatılır ve malumunuz, bir kahvenin kırk yıl hatırı vardır. Peki ya sonrası? Sizlere yazımızın ilerleyen bölümlerinde kahve telvesinden söz edeceğiz. Kahve telvesi nelere iyi gelir, kahve telvesi nerelerde kullanılır, kahve telvesi peelingi nasıl yapılır gibi pek çok sorunun yanıtlarını alabileceğiniz gibi, kahvenin her nimetinden de yararlanmanın mutluluğunu yaşayacaksınız.

Kahve Telvesi Nelere İyi Gelir?

■ Göz altı morluklarınız varsa ve bunun sebebi genetik değilse, kahve telvesi ile bu morluklardan kurtulabilirsiniz.
■ Cildinizin parlak, canlı ve daha sıkı olmasını kahve telvesi ile sağlayabilirsiniz.
■ Kahve telvesi peelingi ile ölü derilerinden arındırabileceğiniz cildinizin gözeneklerini açabilir, dolayısı ile sivilce oluşumunu önleyebilirsiniz.

Kahve Telvesi Peelingi

İçeriğinde bulundurduğu doğal mineral ve vitaminler dolayısı ile ölü deriden cildi arındıran kahve telvesi peelingi gözeneklerin temizlenmesini sağlayarak, sivilce ve akne oluşumlarını önleme özellikleri göstermektedir. Bu nedenle sağlıklı her cildin haftada en az iki sefer kahve telvesi peelingi yapması önerilmektedir.

Kahve telvesi ile peeling yapmak için ihtiyaç duyacağınız malzemeler: kahve telvesi ve esmer şekerdir. Her ikisini de birer tatlı kaşığı olacak şekilde kullanmanız gerekir. Her iki malzemeyi birbirine karıştırabilir ve sonrasında, 15 dakika boyunca yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Kahve telvesi peelingini yapmak istiyorsanız; ama bir sağlık sorununuz varsa, önce doktorunuza bu konu hakkında danışmayı da ihmal etmemelisiniz.

Kahve Telvesi Nerelerde Kullanılır?

■ Kahve telvesi ile evdeki kötü kokulardan kurtulabilirsiniz. Bunun için mumun altına kahve telvesini koyup, üzerinde mumu yakın. Mum yandıkça ortamda kahve kokusu oluşacak ve kötü kokular yok olacaktır.
■ Evcil hayvanlarınızı kahve telvesi ile yıkayabilirsiniz. Böylece, hem üzerlerinde bulunan pirelerden arınırlar; hem de tüyleri yumuşak olur. Bunun için şampuan içerisine biraz kahve telvesi eklemeniz yeterlidir.
■ Daha parlak ve canlı saçlara da kahve telvesi ile ulaşabilirsiniz. Bunun için temiz haldeki kuru saçlarınıza kahve telvesi sürün. Yarım saat bekleyin. Ardından saçlarınızı yıkayın.
■ Bitkilerinize Nitrojen desteğini kahve telvesi ile sağlayabilirsiniz. Bunu gübre de yapabilecektir. Ancak kahve telvesini gübre yerine saksılarınızın içine ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası