Hindistan Cevizi Yağı Neye İyi Gelir?

Hindistan cevizi yağının faydaları saymakla bitmez. Ancak biz size bu yazımızda, tiroid sorunları adına, Hindistan cevizi yağı neye iyi gelir sorusunun yanıtlarından söz edeceğiz. Gerek cilt, gerek sağlık adına pek çok faydası bulunan Hindistan cevizi yağının değeri, günümüzde daha iyi anlaşılır oldu, ve bu nedenle, artık bitkisel yağ olarak yemeklerde de kullanılmaya başlandı. Peki tiroid problemi olanlar için Hindistan cevizi yağı neye iyi gelir? İşte Hindistan cevizi yağının faydaları.

Hindistan Cevizi Yağı Neye İyi Gelir?

• Eğer tiroit bezleriniz yavaş çalışıyorsa, hem çok yememenize rağmen kilo alır; hem de aldığınız kiloları, ne kadar çabalasanız da vermekte zorlanırsınız. Ama Hindistan cevizi yağının içeriğinde orta zincirli yağ asitleri bulunur, ve bu sayede kilo vermek, tiroit hastaları için daha kolay hale gelir.

• Eğer tiroit bezleriniz çalışmıyor; ya da yetersiz çalışıyorsa; yani hipotiroit söz konusu ise enerji seviyeniz düşüktür. Kendinizi halsiz; ve yorgun hissedersiniz. Ama Hindistan cevizi yağının faydaları arasında enerji seviyesini yükseltmek yer almaktadır. Bu sayede metabolizma hızlı çalışır; ve aynı zamanda bağışıklık sisteminiz de güçlenir.

• Hipotiroid; yani tiroit bezlerinin az çalışması, vücutta iltihap oluşumunun söz konusu olmasına da neden olmaktadır. Bu durum ise kas, ve eklem ağrılarının ortaya çıkmasına sebep olur. Bunu ortadan kaldırabilmek adına tüketilen Hindistan cevizi yağı ise, iltihaplanmayı azaltarak, dokuların yenilenmesini olanaklı hale getirir. Bu anlamda Hindistan cevizi yağı kullanımı şu şekildedir. Bir miktar Hindistan cevizi yağını alıp biraz ılıtın; ve ağrıyan bölgelere masaj yaparak uygulayın.

• Biraz önce, tiroit bezlerinin yavaş çalışmasının, metabolizmayı yavaşlattığını belirtmiştik. Bu durum sindirim sisteminin de yavaş çalışmasına, ve dolayısı ile kabızlığa neden olabilir. Bunu ortadan kaldırmak için kullanabileceğiniz Hindistan cevizi yağını bir kaşık alıp, bir bardak süt ile karıştırın, ve geceleri yatmadan önce bu karışımı mutlaka tüketin.

• Metabolizmanın yavaşlaması, sadece kabızlık değil, az terlemeyi de beraberinde getirir, ve bu durum cilt kuruluğuna sebep olur. Kuruyan cilt ise nemini kaybedeceğinden dolayı pul pul dökülmeye başlar. Hindistan cevizi yağı ise cilde kaybettiği nemi geri verir. Bunun için, cildinize 10 dakika boyunca Hindistan cevizi yağı ile masaj yapın, ve yarım saat bu şekilde bekleyin. Ardından duş alabilir, Hindistan cevizi yağını durulayabilirsiniz.

• Tiroit bezlerinin yavaş çalışması dolayısı ile vücudunuzdaki tüylerde dökülmeler, ve hatta saç dökülmesi problemi de yaşayabilirsiniz. Eğer saç dökülmesi; ya da kaş dökülmesinden şikayetçi iseniz, ve bu durumun hipotiroit kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız yapmanız gereken, Hindistan cevizi yağını ılıtmak, ve sonrasında beş dakika boyunca saç diplerine masaj yapmaktır. Ardından bu şekilde bir gece bekleyip, sonraki sabah saçlarınızı her zamanki gibi yıkayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası