Hindistan Cevizi Yağı Neler İçin Kullanılır?

Hindistan Cevizi Yağı Neler İçin Kullanılır?

Hindistan cevizi yağı neler için kullanılır ve Hindistan cevizi yağı nasıl kullanılır sorusunun birbirinden çok farklı yanıtları bulunuyor. Çünkü Hindistan cevizi yağının iyi geldiği pek çok şey bulunuyor. Biz ise sizlere, Hindistan cevizi yağı ile peeling, saç bakım maskesi, diş macunu ve soğuk algınlığı için buğu yapımını anlatacağız.

Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır?

■ Hindistan cevizi yağı ile diş macunu yapabilirsiniz. Bunun için gerekli malzemeleri ve izlemeniz gereken adımları sırası ile gözden geçirelim:

25 damla okaliptus yağı
1 paket kabartma tozu
6 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

Dişlerinizi, Hindistan cevizi yağı ile hazırlamış olduğunuz diş macununu kullanarak düzenli şekilde fırçaladığınızda, zaman içerisinde beyazlamış dişlere sahip olduğunuzu ve dişlerinizin üzerindeki lekelerin yok olduğuna şahit olacaksınız.

İlk olarak bir küçük kase içerisine kabartma tozunu boşaltın. Sonrasında üzerine Hindistan cevizi yağı ve okaliptus yağını ekleyin. Tüm malzemeleri birbiri ile iyice karıştırın.Kullanım zamanlarınız haricinde kasenin ağzını kapatıp, diş macununuzun hava almasını önleyin.

■ Hindistan cevizi yağı neler için kullanılır sorusunun yanıtlarından bir diğeri de cilt bakımıdır. Cilt bakımına Hindistan cevizi yağını peeling yapımında kullanarak dahil edebilirsiniz. Bunun için gerekli malzemeler ve izlemeniz gereken yapılış aşamaları şu şekildedir:

1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı
1 yemek kaşığı esmer şeker

Hindistan cevizi yağı ile yapacağınız peelingi yüzünüze uygulayabileceğiniz gibi, özellikle bacaklarınızdaki batıkların giderilmesi sırasında kullanmayı tercih etmelisiniz. Cildinizi yenileyip onaran peeling sayesinde ölü derilerinden kurtulacak olan cildinizin kan dolaşımı da hızlanacaktır.

Banyo öncesinde bir küçük kasenin içerisine esmer şekeri koyup, üzerine de Hindistan cevizi yağını ilave edin. Malzemeleri birbirine karıştırıp cildinize uygulayarak en az 15 dakika beklemesini sağlayın. Sonrasında banyonuzu yaparak bu sırada cildinizi de temizlemiş olursunuz.

■ Hindistan cevizi yağı nasıl kullanılır sorusunun yanıtları arasında saç bakım maskesinden de söz etmemiz gerekiyor. Bunun için gerekli malzemeler ve uygulanış aşamaları da şu şekilde:

4 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı
1 yemek kaşığı bal

Hasar görmüş, yıpranmış, kırıkları oluşmuş ve cansızlaşmış saçlarınıza uygulayabileceğiniz saç bakım maskesinin içeriğinde herhangi bir kimyasal bulunmadığı için, yararlarından kısa zaman içerisinde faydalanabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağını ısıtarak işe başlayın. Ve sonrasında da bir kasenin içerisine önce balı; sonra da ısıtarak eritmiş olduğunuz Hindistan cevizi yağını ilave edin. Biraz soğuyunca da bu karışımı saçlarınıza uygulayıp en az yirmi dakika beklemesi için bir bone yardımı ile sarın.

■ Kış aylarında ya da yazın klima karşısında ya da deniz ve havuzda üşütmek dolayısı ile karşılaşacağınız soğuk algınlığı problemlerine de Hindistan cevizi yağı ile buğu yaparak çözüm bulabilirsiniz. Gerekli malzeme ve uygulama aşamaları ise şu şekildedir:

25 damla okaliptus yağı
3 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı ve okaliptus yağını iyice karıştırıp, buz kalıplarının içerisine bölüştürün. Karışım az olduğu için iki küçük buz kalıbı kullanmanız yeterli olacaktır. Buzluğa atacağınız bu kalıpları 45 dakika boyunca donmaya bırakın. Sonrasında kaynamış suyun içerisine atarak buğu yapabilir, bu suyu içinize çekebilir ve solunum yollarınızı açabilirsiniz. Ya da, Hindistan cevizi yağı neler için kullanılır sorusunun yanıtı olarak, hazırlamış olduğunuz buz kalıplarınızı ayak tabanlarınıza ve sırtınıza sürebilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.