Hindistan Cevizi Suyu Böbreklere İyi Gelir Mi? Tansiyonu

Hindistan cevizi suyu böbreklere iyi gelir mi? MaviBoncuğum takipçisi olarak böbrek taşı ya da Kreatinin probleminiz varsa ve şimdiye kadar Hindistan cevizi suyu ile ilgili hiç bir şey duymadıysanız çok şey kaybetmişsiniz demektir.

Çünkü bazı uzmanlara göre böbrekleri temizlemek için Hindistan cevizi suyundan daha iyi bir alternatif yoktur. Sadece bu da değil! Hindistan cevizi suyu aynı zamanda böbrek fonksiyonlarının daha iyi yerine getirilmesi için de kullanılmaktadır.

O halde soruyu bir kere daha soralım: Hindistan cevizi suyu böbreklere iyi gelir mi?Evethem de çok iyi gelir. Peki nasıl? İlerleyen bölümlerde bu sorunun yanıtlarını bulacaksınız. Ancak öncesinde Hindistan cevizi suyu hakkında daha önce yaptığımız paylaşımları gözden geçirelim:

Hindistan cevizi suyu faydaları

Hindistan Cevizi Suyu Böbreklere İyi Gelir Mi?

Hindistan cevizi suyu böbreklere iyi gelir mi? Böbrek, damarlardaki ve vücuttaki kiri temizleyerek kan damarlarının temizlenmesine yardımcı olan hayatiorganlarımız arasında yer almaktadır. Hayati sıvı su iken, her gün en az 2 litre olarak alınması gereken suyun vücuttaki boşaltımından böbrekler sorumludur.

Hindistan Cevizi Suyu Tansiyonu Düşürür Mü

Hindistan Cevizi Suyu Böbreklere İyi Gelir Mi

Böbrekler, vücuttaki pek çok elektrolitin dengelenmesine yardımcı olurlar. Bu sayede tüm vücudun sağlıklı kalmasına katkıda bulunurlar. Besinlerle aldığımız üre, trigliseritler ve yağlar ise böbreklerde birikmeleri halinde filtrasyon işini etkileyerek istenmeyen pıhtılaşmalara sebep olurlar.

İşte bu nedenle böbreklerin zaman zaman temizlenmeleri gerekir. Ve böbrek temizleme görevini en iyi üstlenen besinler arasında Hindistan cevizi suyu yer almaktadır. Uzmanlar aynı zamanda böbrek fonksiyonlarının daha iyi çalışması adına da düzenli olarak Hindistan cevizi suyu kullanılmasını önerirler.

Hindistan cevizi suyu böbreklere iyi gelir mi? Hindistan cevizi suyunun içeriğinde bulunan Potasyum, sitrat ve klorürün vücuttan idrar ile atılmasını olanaklı hale getirir. Dolayısı ile bu maddelerin vücutta birikmelerine engel olur. Hal böyle olunca da ortada böbrek taşı diye bir sorun kalmamış olur.

Aynı zamanda Hindistan cevizi suyunun vücuttaki kreatinin miktarını azaltmaya yönelik de önemli katkıları bulunmaktadır. C vitamini açısından zengin olması dolayısı ile Kreatinin seviyesini düşürerek de böbrek taşlarının düşürülmesine katkıda bulunur.

Potasyum içeriği sayesinde böbreklerdeki kan dolaşımını düzenleyerek daha sağlıklı çalışmalarını sağlar. Ve bu şekilde böbrek sağlığı üzerinde ciddi anlamda etkilidir. İşte tüm bu faydalarından yararlanmak için düzenli olarak Hindistan cevizi suyu içmelisiniz.

Hindistan Cevizi Suyu Tansiyonu Düşürür Mü?

Hindistan cevizi suyu tansiyonu düşürür mü? Hindistan cevizi suyu tüketerek kalp hastalıkları riskinizi de azaltabilirsiniz. Yapılan bir araştırmaya göre Hindistan cevizi suyunun karaciğerdeki yağ seviyesini, kandaki kolesterol ve trigliserit seviyelerini düşürdüğü sonucu elde edilmiştir.

Hindistan cevizi suyu tansiyonu düşürürmü? Tıpkı biraz önce Hindistan cevizi suyu böbreklere iyi gelir mi sorusunun yanıtını verirken değindiğimiz gibi potasyumun yüksek tansiyonu düşürme etkisi de bulunmaktadır. Çünkü Potasyum Sodyum etkilerini azaltır ve idrar yolu ile vücuttan atılımını sağlar.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.