Hangi Yiyecek Hangi Organa İyi Gelir?

Uzmanlar, benzediği organa iyi gelen yiyecekler konusunda hemfikir olmuş durumda. Hani hep hangi yiyecek hangi organa iyi gelir sorusunun yanıtını merak ediyoruz, ve bazen, almış olduğumuz en küçük bilgiye şaşırıyoruz ya, işte aslında bunlar bir tesadüf değil… Hangi yiyecek hangi organa benziyor sorusunun yanıtı, aynı zamanda, o yiyeceğin hangi organa iyi geldiğini de bizlere vermiş oluyor. İşte benzediği organa iyi gelen yiyecekler:

Hangi Yiyecek Hangi Organa Benziyor?
Hangi Yiyecek Hangi Organa İyi Gelir?

Havuç: Hepimiz biliyoruz ki, havuç, göze iyi gelen meyveler arasında yer almaktadır. Bunu, havuç dilimlerinin göz bebeğine benzemesi ile de destekleyebiliriz. Havuç dilimlerinde bulunan çizgilerden, göz bebeğinde de bulunması durumu söz konusudur.

Kivi: Kivinin de dilimlenmiş halinin göz bebeğine benzediğini belirten uzmanlar, havuç gibi, kivinin de göze iyi geldiğini belirtmekteler. Lutein, yaş ilerlemesine bağlı görme problemlerine iyi gelmekte olup, kivi içeriğinde bulunmaktadır. Aynı şekilde beta-karoten, C; ve E vitaminleri bakımından da zengin olan kivi sadece göz sağlığına iyi gelmez, antioksidan içeriği dolayısı ile bağışıklık sistemini de güçlendirir, ve bizleri, kanser, ve kış hastalıklarından büyük oranda korur.

Domates: Bir domatesi ortadan ikiye bölerseniz, görünümünün dört parçadan oluştuğuna şahit olursunuz ki kalp de öyledir; hem de rengi, domates gibi kırmızıdır. Dolayısı ile, domatesin kalp sağlığına iyi geldiğini söyleyebiliriz. Zaten bunu, içeriğinde bulunan likopen ile de destekler.

Nar: İçerisinde bulunan çekirdeklerin kan hücrelerine benzerlik gösterdiği nar, kalp sağlığına iyi gelen bir diğer meyvedir. Bu etkiyi, zararlı hücrelerin tutulmasına yardımcı olarak gerçekleştirir.

Üzüm: İşte, benzediği organa iyi gelen yiyeceklerden biri de üzümdür. Salkım halinde asacak olursanız, üzümün kalp gibi göründüğüne şahit olabilirsiniz. Salkımda bulunan her bir üzüm tanesini, kalpte bulunan bir kan hücresi olarak düşünebilirsiniz. Üzümün kan yapıcı etkisi vardır. Bu nedenle kalp sağlığına iyi geldiği bilinmelidir.

Ceviz: Bir cevize bakarsanız, beyne benzediğini görebilirsiniz. İçeriğinde çok yüksek oranda Omega-3, vitamin; ve mineral bulunduran ceviz, bu sayede beyin fonksiyonlarının daha sağlıklı çalışmasını olanaklı hale getirir.

Fasülye: Görünümü böbreğe benzediği için böbrek fonksiyonlarının daha sağlıklı çalışmasına katkıda bulunur.

Kereviz: Özellikle kereviz sapının, ancak bunun yanında Çin lahanasının, kemiklere benzediği belirtilmektedir. Bu nedenle kemik sağlığına yararlı olduğunu aktarmadan geçmemeliyiz. İçeriğinde Sodyum bulunduran bu sebzeler, vücudun, gereksinim duyduğu Sodyum’u kemiklerden almasını önler, dolayısı ile kemik yapı daha sağlam bir hal alır.

Avokado: Haftada sadece bir kere avokado yerseniz, doğum sonrası kilolarından kurtulur, hormon düzensizliğini dengeler; ve rahim ağzı kanserine karşı kendinizi korursunuz. Çünkü avokado, bunun yanında armut, ve patlıcan, rahim; ve rahim ağzına, görünüm olarak benzemektedir. Bu nedenle de, bu sebze; ve meyvelerin, kadın sağlığına önemli etkileri olduğunu belirtebiliriz.

İncir: Erkek sağlığına katkısı bulunan incir, görünüm itibari ile sperme benzetilmektedir. Kısırlığı önler, hem sperm sayısı; hem de hareketliliğini arttırır. Erkek kısırlığına bağlı çocuk sahibi olamama durumu incir ile çözülebilir. Dikkat ederseniz, içi tohum doludur.

Portakal: Greyfurt; ve limon gibi, turunçgillerin kadın göğsü görünümüne benzediğini düşünecek olursak, göğüs sağlığına katkısının bulunduğunu, lenflerin daha kolay hareket etmesini olanaklı hale getirdiğini belirtebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası