Hamilelikte Bakla Yemek Zararlımı?

Hamilelikte Bakla Yemek Zararlımı?

Hamilelikte bakla yemek zararlımı? Baklanın hamilelere zararları var mıdır? Hamilelikte bakla yenir mi? Merak ettiğiniz bu soruların yanıtlarını sizlere ilerleyen bölümlerde aktaracağız. Bir okuyucumuzun sorusu üzerine gerçekleştirdiğimiz araştırmada, baklanın zararları arasında Favizm isimli bir rahatsızlığa neden olabileceğini gözlemliyoruz. Baklanın hamilelere zararlarından çok ise anne karnında bulunan bebeğe zararlı olabileceğini belirtmemiz gerekiyor. Siz de bir anne adayı iseniz ve hamilelikte bakla yemek zararlımı sorusunun yanıtını alarak bebeğinizin sağlık durumu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, hemen bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım.

Baklanın Hamilelere Zararları Nelerdir?

Hamilelikte bakla yemek zararlımı? Bilindiği gibi, hamilelik sırasında bazı yiyecek ve içecekler, anne karnındaki bebek için risk oluşturabiliyor. Ve bununla birlikte kanama riski dolayısı ile düşük tehlikesini gündeme getiriyor. Baklada tam olarak böyle bir durumdan söz etmek ise yanlış. Ancak yedi yaşına kadar olan çocukların bakla yemesi zararlı bir durum oluşturuyor ve bakla zehirlenmesini gündeme getirebiliyor. Dolayısı ile hamilelikte bakla yemek de bebek açısından risk gündeme getiriyor.

Vücut içerisinde bulunan bir hormonu harekete geçiren bakla, çocuklarda nefes alamama problemini gündeme getiriyor ve bunun sonucu ölüme kadar gidebiliyor. Baklanın hamilelere zararlarından söz ederken ise şunu belirtmemiz gerekiyor: annenin aldığı her ilaç, yiyecek ya da içecekten bebek mutlaka etkileniyor. Hal böyle olunca, yedi yaşına kadar olan çocukların bakla yememesi gerektiğini düşünecek olursak, hamilelikte bakla yemek zararlımı sorusunun yanıtını da evet, zararlı şeklinde verebiliyoruz.
Hamilelikte Bakla Yemek Zararlımı?

Bu durum için şu şekilde bir mantık yürütebilmemiz de mümkün: bakla yemeği yediğimiz zamanlarda, genellikle üzerine sarımsaklı yoğurt ya da yoğurt ilavesi yaparak yeriz. Güzel lezzet verdiği konusunda bir şüphemiz yok. Ancak, yoğurdun, vücuttaki zararlı maddelerin atılımını olanaklı hale getirdiği de hepimiz tarafından bilinen bir gerçek. Dolayısı ile baklanın zararlarından, bebeğinizin etkilenmemesi adına, hamilelik sırasında tüketmemeniz gerektiğini belirtebiliriz.

Ancak pek çok anne adayı, hamilelikte bakla yemek zararlımı sorusunun yanıtını araştırdığına göre, canı hamile iken bakla çekmiş; bir nevi baklaya aş ermiş demektir. Bu gibi bir durumla karşı karşıya iseniz üzerine sarımsaklı yoğurt ilave ettiğiniz bir kaç lokma baklayı, abartmamak sureti ile tüketebilirsiniz. Ama bunu yaparken mutlaka baklanın bebeğiniz açısından zararlı olduğunu ve amacınızın sadece nefsinizi körlemek olduğunu kendinize sürekli hatırlatın. Gebelik sonrasında ise baklanın faydalarından doyasıya yararlanabilirsiniz. Ama yine çocuğunuza yedirmemeli ya da onu emzirirken tüketmemelisiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.