Hamilelikte Bakla Yemek Zararlımı?

Bu yazımızda sizlere, baklanın hamilelere zararları, ve hamilelikte bakla yemek zararlımı şeklindeki soruların yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Bir okuyucumuzun sorusu üzerine gerçekleştirdiğimiz araştırmada, baklanın zararları arasında Favizm isimli bir rahatsızlığa neden olabileceğini gözlemliyoruz. Baklanın hamilelere zararlarından çok ise, anne karnında bulunan bebeğe zararlı olabileceğini belirtmemiz gerekiyor.

Hamilelikte bakla yemek zararlımı? Bilindiği gibi, hamilelik sırasında bazı yiyecek, ve içecekler, anne karnındaki bebek için risk oluşturabiliyor, ve bununla birlikte kanama riski dolayısı ile düşük tehlikesini gündeme getiriyor. Baklada tam olarak böyle bir durumdan söz etmek ise yanlış, ancak, yedi yaşına kadar olan çocukların bakla yemesi zararlı bir durum oluşturuyor, ve bakla zehirlenmesini gündeme getirebiliyor.

Vücut içerisinde bulunan bir hormonu harekete geçiren bakla, çocuklarda nefes alamama problemini gündeme getiriyor, ve bunun sonucu ölüme kadar gidebiliyor. Baklanın hamilelere zararlarından söz ederken ise şunu belirtmemiz gerekiyor: annenin aldığı her ilaç, yiyecek, ya da içecekten bebek mutlaka etkileniyor. Hal böyle olunca, yedi yaşına kadar olan çocukların bakla yememesi gerektiğini düşünecek olursak, hamilelikte bakla yemek zararlımı sorusunun yanıtını da, evet, zararlı şeklinde verebiliyoruz.

Bu durum için şu şekilde bir mantık yürütebilmemiz de mümkün: bakla yemeği yediğimiz zamanlarda, genellikle üzerine sarımsaklı yoğurt; ya da yoğurt ilavesi yaparak yeriz. Güzel lezzet verdiği konusunda bir şüphemiz yok. Ancak, yoğurdun, vücuttaki zararlı maddelerin atılımını olanaklı hale getirdiği de, hepimiz tarafından bilinen bir gerçek. Dolayısı ile, baklanın zararlarından, bebeğinizin etkilenmemesi adına, hamilelik sırasında tüketmemeniz gerektiğini belirtebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası