Ciğerlerin Temizlenmesi İçin Ne Yapmalı?

Sigaranın zararlarını bilmeyenimiz yok. Zaten sigaranın gizli saklısı da yok, paketin üzerinde açık bir şekilde sağlığa zararlı olduğu yazıyor. Ancak pek çok kişi, “Bir şey olmaz…” mantığı ile sigarayı bırakmadan kullanımına devam ediyor. Hal böyle olunca, akciğerler katran, ve diğer zararlı maddelerle dolarak işlev göremez hale geliyor, bununla da kalmıyor, sigara kullananlar kanser oluyor… Gerçek bu, ve acı ya, insanlar kanser olduklarını öğrendiklerinde sigarayı bırakıyor; ve nasıl iyileşeceklerini düşünmeye başlıyor; kendi dertlerine yanıyorlar… Bizim önerimiz elbette bu aşamalara gelinmemesi; ve sigarayı bırakmak adına çaba sarfedilmesi… Ama yine de bunu yapamayanlar için, yazımızın ilerleyen bölümlerinde, ciğerlerin temizlenmesine ilişkin bilgilerden söz etmeye çalışacağız. Ciğerlerin temizlenmesi kaç gün sürer, ciğerlerin temizlenmesi için ne yapmalı… gibi soruların yanıtlarını yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabileceksiniz…

Ciğerlerin Temizlenmesi Kaç Gün Sürer?

Ciğerlerin temizlenmesi en iyi ihtimalle 70 gün sürmekte, ancak bunun için çaba sarfetmek gerekmektedir. Aksi halde, sigaranın ciğerlerinize vermiş olduğu tahribattan kurtulabilmeniz, aylar; hatta yıllar sürebilmektedir. Bizim size aktaracağımız önerileri, eğer sigara içiyorsanız, senede bir kaç kez, sigarayı bıraktıysanız da sonuç alana kadar dönüşümlü olarak uygulamanız önerilmektedir.

Ciğerlerin Temizlenmesi İçin Ne Yapmalı?

• Altı adet keçiboynuzu bir litre su ile beş dakika kaynatılır. Sonrasında, o gün içerisinde, her seferinde aç karna tüketilmek koşulu ile bitirilir. Her gün taze olarak hazırlanması gereken bu kürün, altı ayda bir kere tekrarlanmak koşulu ile, her seferinde 21 gün uygulanması önerilir.

• Ebegümeci bir tutam alınarak bir bardak kaynamış suyun içerisinde beş dakika bekletilir. Ardından elde edilen ebegümeci çayının süzülerek aç karna içilmesi gerekir.

• Üç adet çekirdeksiz, her biri beş parçaya bölünmüş elma, bir litre ılık suyun içerisine atılır. Bir tatlı kaşığı taze zencefil, yarım yemek kaşığı zerdeçal, iki çubuk tarçın, altı tane kuru karanfil de suyun içerisine atılır, ve tencere ocağın üzerine alınır. Suyun kaynamasına kısa zaman kala içerisine nöbet şekeri de ilave edilir. Bu şekilde on dakika kaynatılır; ve ardından elde edilen karışım süzülerek, her gün tüketilir; ve her seferinde taze olarak hazırlanmak koşulu ile, 72 gün aralıksız kullanılır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası