Ceviz Yaprağının Faydaları

Ceviz Yaprağının Faydaları

İçeriğinde Omega-3 yağ asitlerini bol miktarda bulunduran ceviz sağlığımız açısından önemlidir; çünkü vücudumuz Omega-3 üretimi gerçekleştiremez. Ancak sadece cevizin meyvesi değil, kabukları ve yaprakları da farklı amaçlarla kullanılmaktadır. Örneğin ceviz kabuğu ile saç boyanır. Haziran ayı ortalarında toplanan ceviz yaprağının faydaları da oldukça fazladır..

Ceviz Yaprağının Faydaları

Ceviz yaprağı çayını düzenli olarak içmeniz halinde, vücudunuzda bulunan toksin bakteri ve mikroplardan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda, bağırsak kurtlarından da ceviz yaprağı çayı ile kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz.

Kanser tedavisinde etkili olan ceviz yaprağı, alternatif tıp dahilinde kullanılabilmektedir. Hızlı büyüyen kötü huylu hücrelerin gelişimine etkin çözüm olduğu belirtilmektedir.

Yaraların daha çabuk iyileşmesine de katkıda bulunan ceviz yaprağı, bu etkisi için macun ya da merhem olarak kullanılabilmektedir.

Ceviz Yaprağının Saça Faydaları

Ceviz yaprağını püre haline getirip şampuanınızın içerisine ekleyin. Bu yöntem ile saçlarınızın daha parlak, sağlıklı ve canlı olmasını sağlayabilirsiniz. Ceviz yaprağının saça faydalarından yararlanmak için kullanacağınız bu yöntem, ekstra bir çaba gerektirmemesi dolayısı ile de tercih edilmektedir.

Ceviz Yaprağının Cilde Faydaları

Ciltte bulunan sivilceleri ve sivilce izlerini yok eden ceviz yaprağının bu etkisinden yararlanmak için, kurutulmuş yirmi gram ceviz yaprağını ufalayın ve sonrasında 55 derece sıcaklığındaki yarım litre suyun içersine karıştırın.Su soğuduğunda süzün ve hazırlamış olduğunuz suyu günde üç sefer, bir pamuk yardımı ile cildinize uygulayın.

Ceviz Yaprağı Çayının Faydaları

■ Romatizma tedavisine etkin olarak katkıda bulunur.
■ Bağırsak kurtlarının giderilmesinde etkilidir.
■ Kan şekerini düşürür.
■ Gut hastalığı tedavisinde etkilidir.
■ C vitamini eksikliğini giderir.

Ceviz yaprağı çayını hazırlamak için yapmanız gereken, bir tatlı kaşığı ince kıyılmış ceviz yaprağını bir bardak kaynar suyun içerisine atıp beş dakika bekletmeniz gerekmektedir. Sonrasında süzerek, hazırlamış olduğunuz bu faydalı çayı günde iki sefer içebilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.