Çam Terebentin Yağı Ve Çam Terebentin Kullanımı

Çam Terebentin Yağı Ve Çam Terebentin Kullanımı

Çam terebentin yağı, çam terebentin kullanımı, ve çam terebentin yağı faydalarından yazımız içerisinde sizlere bahsedeceğiz. Çam terebentin kullanımının genellikle saç bakımı için gerçekleştirildiğini biliyoruz. Fakat çam terebentin yağı faydaları arasında yer alan saç bakımı etkisinden yararlanmak için dikkat etmeniz bir takım şeyleri, çam terebentin kullanımı öncesinde bilmeniz büyük önem arz ediyor. Çam terebentin yağını kullanmadan önce, içerisine karıştırılması gereken baz yağların varlığını aklınızın bir köşesinde tutmanız ve çam terebentin kullanımını sade bir şekilde geçrekleştirmemeniz ilk kural.

Çam Terebentin Yağı Faydaları

Çam terebentin yağı faydaları arasında ilk olarak saç bakımına olumlu etkilerinden söz ettik. Bunun yanında, bel soğukluğu, solunum yolu problemleri, şeker, astım, romatizmal sorunlar, idrar yolu problemleri gibi problemlerin giderilmesi de çam terebentin yağı faydaları arasında yer almaktadır. Gribal enfeksiyonların görüldüğü dönemde, vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmesinden de söz etmek gerekir. Çam terebentin yağının faydalarından bir diğeri de hemoroit tedavisi olduğunu belirtmeden geçmemeliyiz. Saçım dökülüyor diyenler için saç dökülmesini önlemek, ve bununla birlikte, kepek oluşumunu gidermek de çam terebentin yağı kullanımı ile elde edilen yararlardan bir diğerdir. Kılcal damarları uyarmak ve kan dolaşımını düzenlemek gibi etkileri de bulunan çam terebentin yağı, adet söktürücü olarak da kullanılabilmektedir. İştah açmak, süt arttırmak gibi etkilere de sahiptir.

Çam Terebentin Kullanımı

Çam terebentin kullanımına gelince: dört damla çam terebentin yağının, bir çay bardağı suyun içerisine atılması ve bu karışımın günde üç sefer tüketilmesi önerilir. Çam terebentin yağı faydalarından yararlanmak isteyenler, saç bakımı, cilt kuruması ve egzama tedavilerinde, çam terebentin kullanımını gerçekleştirmek için, problemli bölgeye masaj uygulaması yapmalıdırlar. Çam terebentin yağı faydaları arasında yer alan saç bakımı etkisinden yararlanmak isteyenlerin, saç diplerine friksiyon uygulamaları, çam terebentin kullanımı için tercih edilebilir. Çam terebentin yağı faydaları arasında sinüzit tedavisinden de söz etmek gerekir ki bu etkiden yararlanmak adına çam terebentin yağı, sabah akşam burna bir ya da iki damla damlatılabilir.
Çam Terebentin Yağı

Çam terebentin yağının saç bakımı için kullanımı şu şekildedir: defne uçucu yağı, çam terebentin esansı, portakal yağı, papatya yağı, mersin yağı, biberiye yağı… Bu yağların karıştırılması ve saç diplerine yedirilmesi sağlanır. Belirli süre beklemenin ardından yıkanırsa, hem saçların cansızlığı ve yağını önler hem de sirke ve bit oluşumuna karşı etkilidir. Bu uygulamanın haftada iki sefer gerçekleştirilmesi yeterlidir.

Çam terebentin yağı faydalarından saç bakımı için yararlanmak isteyenler, badem yağı, ceviz yağı, fındık yağı ve susam yağını karıştırarak saça uygularlarsa, çam terebentin kullanımından etkin sonuç alacaklardır.

Bütün bunların yanında çam terebentin kullanımı, çam terebentin yağı faydaları arasında yer alan saç dökülmesini önlemek için gerçekleştirilecekse, 200 gram şampuanın içerisine 25 damla damlatılan çam terebentin yağının saç dökülmesini önleyeceği söylenebilir. Bununla birlikte, çam terebentin kullanımının tek başına olmaması gerektiğini yeniden belirterek, göz ile temas ettirilmemesi önerisinde de bulunmadan yazımızı noktalamayalım…

Eski Yorumlar
 1. Ferhat
 2. Kenan
  • Almina
 3. Hsrt
  • Almina
 4. Eda
 5. emel
  • Almina
 6. Dicle
  • Almina
   • Dicle
    • Almina
 7. Nilay
 8. nagihan
 9. Elif
  • Almina
 10. Büşra
  • Almina
 11. hasan tan
 12. hasan tan
  • Almina
 13. Ayda
 14. Öslsls
 15. Nisa
 16. ceren
 17. miray
  • Almina
 18. hatice
 19. hümanur
  • Almina
  • Elif
 20. yılmaz
  • Almina
 21. musti
  • KelCem
 22. ?suzi
 23. zeynep
 24. sbnm
  • Almina
 25. sümeyye
  • hülya

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.