Buğday Çimi İle Hazırlanan Çim Suyu Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlere buğday çimi ile, çim suyu nasıl yapılır, çim suyu nasıl hazırlanır, çim suyu nasıl sıkılır; ve çim suyu nasıl elde edilir gibi soruların yanıtlarını vermeye çalışacağız. Çok fazla faydası bulunan buğday çiminin faydalarından yararlanmak için çim suyu içmeniz önerilmektedir. Peki çim suyu nasıl yapılır, çim suyu nasıl hazırlanır, çim suyu nasıl elde edilir, çim suyu nasıl sıkılır? Tüm sorularınızın yanıtlarını yazımızda bulabileceksiniz.

Çim suyu nasıl yapılır? Öncelikle, çim suyu nasıl hazırlanır sorusu için, buğday çimi tohumu temin edilir. Ve elde edilen buğday çimi tohumu, az bir suyun içerisinde, sekiz ile on iki saat arasında bir süre boyunca bekletilir. Daha sonra, buğday çimi tohumlarını, kapağı delikli bir kavanozun içerisinde, 16 saat ile 24 saat arası zaman diliminde filizlendirin. Bu işlemi yaparken, günde üç sefer ısıtacağınız buğday çimi tohumunu, daha sonra durulayarak, yeniden filizlenmesi gereken kavanozun içerisine yerleştirin.
Buğday çimi suyu nasıl elde edilir, buğday çimi suyu nasıl yapılır sorusunun yanıtını anlatmaya devam ederken, sıradaki işlemimize bakalım: bir tepsi alınır, ve tepsi, yarıya kadar toprakla doldurulur. Buğday çimi tohumunda küçük bir filiz göründüğünde, hemen bu toprağın içerisine ekilir. Buğday çimi tohumlarının sıkı bir şekilde ekilmesi gerekmektedir. Daha sonra, ekilen buğday çimi tohumlarını sulayıp, üstlerini de toprakla örtün, ve buğday çimi tohumlarının kuruması için üç gün izin verin.
Buğday çimi tohumlarının altında kaldığı toprağı, üç gün boyunca her sabah sulayın; akşamları da toprağın üzerine sprey ile su püskürtün, ve bu şekilde kurumalarını engelleyin.
Buğday çimi için çim suyu nasıl yapılır sorusunun yanıtını vermeye devam ederken şunu belirtmemiz gerekmektedir: dördüncü güne geldiğinizde, buğday çimi tohumlarını kesinlikle direk güneş alacak bir yere3 değil, gölge bir yere koymalı, ve günde sadece bir sefer sulamalısınız. Çim suyu nasıl elde edilir sorusunun yanıtı için sulama işlemini gerçekleştirirken, buğday çimi, küf; ve mantar riski ile de karşı karşıya kalmaktadır. Bu sorunu ortadan kaldırmak için buğday çimini vantilatör ile havalandırabilir; ve hava akımını 16 derece ile 21 derece arası bir seviyede tutabilirsiniz.
Buğday çiminin kenarından çıkan ikinci uzantının sonrasında biçme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu süre, ortalama yedi ile on iki gün arasında gerçekleşmekle birlikte, hava şartlarına göre de değişebilmektedir.
Çim suyu nasıl yapılır sorusu artık çim suyu nasıl sıkılır sorusu haline geldi. Buğday çimini sıkarak içmeniz gerekmektedir. Çim suyu az çıkacaktır. Bundan dolayı, günde yarım fincan içmeniz yeterli miktardır.

Latest Comments
  1. Anonim

    bu şıra meselesi oldukça anlaşılmaz…bende buğday çimledim ve her sabah biçip salatama ilave ederek tüketiyorum sizce bir faydası dokunuyor mudur?

  2. Nurulu

    Ben her sabah bir tutam cimi cigneyerek yutuyorum, ve aksamlari bir kase yogurda , bal ve nane , donmus limon rendesi ve bir tutam bugday cimi karistirp tüketiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası