Baş Ağrısı Nasıl Geçer? Baş Ağrısına İlaçsız Çözüm Önerileri

Bu yazımızda sizlere, baş ağrısına ne iyi gelir; ve baş ağrısı nasıl geçer sorularının yanıtları niteliğindeki, baş ağrısına ilaçsız çözüm önerilerinden söz etmeye çalışacağız. Daha önce sizlere, baş ağrısına ne iyi gelir sorusunun yanıtları arasında yer alan baş ağrısı ilacının da baş ağrısı nedenleri arasında yer alabileceğinden söz etmiştik. Bu nedenle bu yazımızda, baş ağrısına ne iyi gelir, ve baş ağrısı nasıl geçer sorularının yanıtları için baş ağrısına ilaçsız çözüm önerilerinde bulunmaya çalışacağız…

Baş ağrısı nasıl geçer sorusunu eğer sinüs ağrıları, ve hava yolları tıkanıklıkları nedeniyle gerçekleşen baş ağrısı için soruyorsanız, baş ağrısına ne iyi gelir sorusunun yanıtları arasında, baş ağrısına ilaçsız çözüm niteliğini, acı baharatlı yiyeceklerin taşıdığını belirtmemiz gerekmektedir.
Baş ağrısına ilaçsız çözüm için susamdan da yararlanabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. Susamı, salatalarınızda; ya da çorbalarınızda kullanmanız önerilmektedir. Susamın içeriğinde bulunan E vitamini sayesinde dengelenen östrojen hormonu sayesinde, adet döneminde gerçekleşen baş ağrısı probleminden korunabilmeniz mümkün hale gelirken, baş ağrısına ilaçsız çözüm için değerlendirilebilecek olan susamın içeriğinde bulunan magnezyum sayesinde de baş ağrısı probleminin önlenmesine çalışılabilmektedir.
Baş ağrısı nasıl geçer sorusunun yanıtlarından bir diğeri de tam tahıllı ekmek, tam tahıllı un, yulaf; ve meyvedir. Özellikle düşük kalorili diyetler yapan kişilerde dehidrasyon yaşanmaktadır. Glikojen kaybı ise, beyne giden enerjinin azalması, ve dolayısı ile de su kaybı yaşanmasına neden olmaktadır. Bundan dolayı, baş ağrısına ilaçsız çözüm için, belirtilen besinlerin bolca tüketilmesi önerilmektedir.
Baş ağrısına ne iyi gelir diyenlerdenseniz, baş ağrısına ilaçsız çözüm için, badem dahil olmak üzere, kurutulmuş kayısı, kaju, avokado, muz… gibi, magnezyum bakımından zengin besinlerin tüketilmesi öneriliyor. Bu sayede, magnezyum damarların açılmasını olanaklı hale getiriyor, ve açılan damarlar sayesinde de baş ağrısı probleminde önemli ölçüde düşüş gözlemleniyor. Migren hastalarına da bu nedenle, pek çok uzman, magnezyum bakımından zengin besinler önermektedir.
Baş ağrısına ilaçsız çözüm için önerilen yöntemlerden bir diğeri de ıspanak salatasıdır. Ispanak, kan basıncının düşürülmesini olanaklı hale getiren bir sebzedir. Bu nedenle, baş ağrısı nasıl geçer sorusuna vermiş olduğumuz baş ağrısına ilaçsız çözüm önerilerini bir araya getirerek, baş ağrısı probleminden sizi kurtaracak bir salata hazırlamanız oldukça kolay, ve lezzetli olabilir…
Baş ağrısı nasıl geçer diyenlere önerebileceğimiz baş ağrısına ilaçsız çözüm yöntemlerinden bir diğerinin de karpuz olduğunu belirtebiliriz. Özellikle susuzluk nedeniyle meydana gelen baş ağrısından korunmak isteyenler, karpuz, ya da magnezyum içeriği ile birlikte su içeriği yüksek besinleri tüketerek ki en çok da sebze ve meyveler önerilmektedir; baş ağrısı ilacı içmeden baş ağrısından kurtulabilirler.
Baş ağrısı nasıl geçer, ve baş ağrısına ne iyi gelir diyenlerin haşlanmış patatesten de yardım alabileceklerini belirtmemiz gerekmektedir. Baş ağrısı problemi özellikle alkole dayalı olarak gündeme geliyorsa, baş ağrısına ilaçsız çözüm için haşlanmış patates ile hazrlanan bir yemek, alkolün neden olduğu potasyum kaybını gidermesinden dolayı baş ağrısı tedavisini olanaklı hale getirecektir. Muz da potasyum bakımından zengin besinler arasında yer almaktadır, ve baş ağrısına ilaçsız çözüm niteliği taşımaktadır.
Baş ağrısına ilaçsız çözüm önerilerinden bir diğeri de kahve. Kafeinin vücuttaki suyu alması, ve dehidrasyon nedeniyle baş ağrısı nedenleri arasında yer aldığı düşünülse de, alkole bağlı baş ağrısı nasıl geçer diyenler, bir fincan kahveden iyi bir şekilde fayda sağlayabilirler. Baş ağrısı nasıl geçer diyenlerin, gün boyu kahve tüketmeleri ise oldukça yanlıştır.
Baş ağrısına ilaçsız çözüm önerileri arasında sizlere aktaracağımız son made ise yğurt. Baş ağrısının zonklama şeklinde gerçekleşmesi, vücudun kalsiyuma karşı gereksinim duyduğu anlamına gelebilmekle birlikte, bunun gibi bir durum için, içeriğinde bol miktarda kalsiyum bulunduran yoğurt, şekersiz, ve yapay tatlandırıcısız bir şekilde kullanılmalıdır.

Latest Comments
  1. Emek çilingir

    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası