Aynısefa Bitkisi Nelere İyi Gelir?

Aynısefa Bitkisi Nelere İyi Gelir?

Aynısefa bitkisi her mevsimde toplanabilme; dolayısı ile her mevsimde kullanılabilme özelliğine sahiptir ve kendiliğinden yetişip, dünyanın hemen hemen her yerinde bulunması da onun çok masrafsız olmasına neden olmaktadır. Peki aynısefa bitkisi nelere iyi gelir? Aynısefa bitkisi nasıl kullanılır? İlerleyen bölümlerde bu soruların yanıtlarını sizlere aktaracağız. Daha önce hazırlamış olduğumuz Aynısafa Ne İşe Yarar başlıklı konumuzu da bu noktada inceleyebilirsiniz.

Aynısefa Bitkisinin Faydaları

■ Aynısefa bitkisinin antibakteriyel özellikleri bulunması dolayısı ile faydaları arasında mikroplarla savaşması ilk sırada yer almaktadır.

■ Özellikle yaz aylarında, denize ve havuza girilmesi ile ortaya çıkan kulak enfeksiyonlarını gidermek, aynısefa bitkisinin faydaları arasında yer almaktadır.

■ Kış aylarında pek çok kişinin karşılaştığı ve geçirmekte zorlandığı boğaz ağrısını giderme özelliği gösterir.

■ Vücutta biriken toksinlerin daha kolay atılmasını sağlar. Dolayısı ile kanserojen maddelerin vücuttan atılımını sağladığını söyleyebiliriz.

■ Ağız içerisinde bulunan iltihapları giderme özelliği gösterir.

■ Mideyi koruma özelliği göstererek rahatsızlıkların önlenmesine katkıda bulunur.

■ Aynısefa bitkisinin çok yüksek antioksidan özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde kanser hücreleri ile savaşır.

■ Menopoza bağlı olarak gelişen sıcak basması, kemik erimesi… gibi diğer etkilerin de olabildiğince azalmasını olanaklı hale getirir.

■ Egzama, sedef gibi iltihaplı deri hastalıklarının tedavisine yardımcı olur.

■ Cilt üzerinde meydana gelen kesik, yara ve yanıkların tedavisinin kısa sürede gerçekleşmesini sağlamak aynısefa bitkisinin faydaları arasında yer almaktadır.

■ Kolajen cilt için çok önemlidir ve yaşlanma etkilerini geciktirir. Ancak 25 yaşından sonra kolajen miktarı azalmaya başlar. Aynısefa bitkisi ise kolajen üretim miktarını arttırma özelliği ile bilinmektedir. Dolayısı ile daha sıkı bir cilt için çok önemlidir.

■ Midede ortaya çıkan ağrı ve krampların giderilmesi ve azaltılmasına yardımcı olur.

■ Kadınlarda meydana gelen adet düzensizliklerini giderici özellik taşır.

Aynısefa Bitkisi Nasıl Kullanılır?

Aynısefa bitkisinin faydalarından yararlanmak için onu çay olarak tüketebilirsiniz. Bu noktada bir bardak suya bir çay kaşığı aynısefa bitkisi yeterli olacaktır. Ölçüye göre bitki ayarlamasını yaptıktan sonra 15 dakika kaynatıp, ardından da 10 dakika demlenmesini bekleyerek süzüp, hazırlamış olduğunuz aynısefa çayını içebilirsiniz

Aynısefa bitkisinin kremini de kullanabilirsiniz. Ancak onu saklamak için tercih etmeniz gereken yerin serin olması önemlidir.

Aynısefa bitkisinin faydalarından yararlanmak isteseniz de, hamile iseniz ya da emziren anne iseniz kullanım gerçekleştirmemelisiniz. Ayrıca diyabet probleminiz varsa kullanım öncesinde doktorunuza danışmalısınız.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.