Ayak Mantarına Son! Ayak Mantarına Bitkisel Çözüm İle Ayak Mantarı Tedavisi

Ayak Mantarına Son! Ayak Mantarına Bitkisel Çözüm İle Ayak Mantarı Tedavisi

Bu yazımızda sizlere, ayak mantarına bitkisel çözüm önerilerinden söz etmeye çalışacağız. Ayak mantarına son vermek için ayak mantarı tedavisi hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Ayak mantarı tedavisini bitkisel yöntemlerle gerçekleştirmek isteyenler için biz de bu yazımızda ayak mantarına bitkisel çözüm önerilerine yer vermeye karar verdik. Şimdi hep birlikte, ayak mantarı tedavisi ile ayak mantarına son diyelim, ve ayak mantarına bitkisel çözüm önerilerine birlikte bakalım:

Ayak mantarına bitkisel çözüm önerileri arasında yer alan ilk formül, her gün, önce ayakların sarımsak ile ovulması; ve daha sonra da beş dakika bekletilmesinin gerekliliğidir. Daha sonra da ayaklar yıkanarak iyice kurutulmalıdır.
Ayak mantarına son vermek istiyorsanız, bir miktar su alın; ve suyun dörtte biri oranında elma sirkesi ile karıştırarak, ayaklarınızı bu suyun içerisinde bekletin. Suyun ılık olması gerekmektedir. Daha sonra ayaklarınızı yıkamalı, ve kurulamalısınız…
Ayak mantarı tedavisi için, ayak mantarının bulunduğu bölgeye çay yağı sürülmesi de önerilmektedir.
Bir miktar su ile birlikte üç dal fesleğeni blenderden geçirerek, daha sonra da elde edilen karışımı sıcak suyun içerisine ekleyip, ayakları yarım saat boyunca bu suyun içerisinde bekletmek gerekmektedir. Ayak mantarına bitkisel çözüm için ayakların içerisinde bekletilmesi gereken bir diğer yöntem de şudur: bir litre su kaynatılır, ve içerisine bir tatlı kaşığı tarçın ilave edilerek, ayak mantarının bulunduğu ayak, bu suyun içerisinde beklletilir.
Ayak mantarına son diyenler, bir miktar kabartma tozu almalı, içerisine su damlatarak bu kabartma tozunu bir hamur haline getirmelidirler. Daha sonra, elde edilen hamur, ayak mantarının olduğu bölgeye uygulanır; ve 15 dakika bekletilir; daha sonra ise ayakların yıkanması gerekmektedir.
Ayak mantarı tedavisi için, ayak mantarının bulunduğu bölgeye serpilmesi önerilen mısır nişastası da ayak mantarının kaşıntısını; ve nemini alacaktır.
Her sabah bir tane sarımsak yutmak, lavanta yağından destek almak, ayak mantarına çay banyosu ile son vermeye çalışmak… ayak mantarına bitkisel çözüm niteliği taşıyan önerilerdir. Ayak mantarı tedavisi için ayrıca, sıcak suyun içerisine üç damla sardunya yağı, üç damla çay ağacı yağı; ve iki damla kekik yağı ekleyerek, bu suyun içerisinde ayaklarınızı bekletmek de ayak mantarı tedavisine katkıda bulunmaktadır.

Eski Yorumlar
  1. mantra

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.