At Kestanesi Yağının Faydaları

At kestanesi Balkan yarım adasında yetişen ve son zamanlarda kullanımı ülkemizde de artan bitkiler arasında yer almaktadır. At kestanesi yağı pek çok kişi tarafından farklı amaçlarla kullanılmaktadır. At kestanesi yağının cilde faydaları, at kestanesi yağının saça faydaları ve at kestanesi yağının varise faydaları ile birlikte, genel olarak at kestanesi yağının faydalarından da söz edeceğimiz yazımız içerisinde at kestanesi yağı nasıl kullanılır sorusunun yanıtlarını da bulabileceksiniz.

At Kestanesi Yağının Cilde Faydaları

■ Güneşin zararlı etkilerinden korunmak, at kestanesi yağının cilde faydaları arasında yer almaktadır. Bunun için yağı yüzünüze sürebileceğiniz gibi, zaten pek çok güneş koruyucunun içeriğinde de at kestanesi yağı bulunmaktadır.

■ Kan dolaşımını hızlandırır. Dolayısı ile hücre yenilemesini huzlandıran at kestanesi yağının cilde faydaları arasında, cildi gençleştirme etkisi de yer almaktadır. Bu etkiden yararlanmak için gün içerisinde bir kaç damla at kestanesi yağı ile cildinize masaj yapabilirsiniz.

■ Hızlandırmış olduğu kan dolaşımı dolayısı ile ellerde ve ayaklardaki şişkinliği, sürülmesinin hemen sonrasında, hızlı bir şekilde alma etkisi göstermektedir.

At Kestanesi Yağının Varise Faydaları

Kadın ve erkeklerin ortak sorunu olan ve yaşam kalitesini düşüren varisi, kan dolaşımını hızlandırması dolayısı ile önleyen at kestanesi yağı, bununla birlikte damarlardaki çatlakların giderilmesine de katkıda bulunmaktadır.

At Kestanesi Yağının Saça Faydaları

■ Kan dolaşımını hızlandırması dolayısı ile saç derisini besler. Bundan dolayı da saç dökülmesini engellediğinden söz etmek gerekir. Bu etkiden yararlanmak için saçınıza her gün bir kaç damla at kestanesi yağı ile masaj yapmanız önerilmektedir.

■ At kestanesi yağının saça faydalarından bir diğeri de, kepeklenme ve kabuklanma sorununu gidermesidir. Bu etki için şampuanınıza bir kaç damla at kestanesi yağı karıştırmanız yeterli olacaktır.

At Kestanesi Yağının Faydaları

■ Vücut direncini arttıran at kestanesi yağı, antioksidan içeriğinden dolayı da vücudu hastalıklara karşı koruma özelliği göstermektedir.

■ Vücudu iltihaplardan korumaktadır.

■ Göğüs ağrısı ve romatizmal ağrılara karşı iyi gelmektedir.

■ Kas ağrılarını azaltma özelliği göstermektwedir. Bu nedenle de masaj yağı olarak kullanılır.

■ Kabızlığı gidererek hemoroid problemine iyi gelir.

At Kestanesi Yağı Nasıl Kullanılır?

At kestanesi yağını günlük cilt bakımınıza dahil edebilir; özellikle de hücre yenilemesinin yoğun olduğu gece saatlerinde kullanım gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için, at kestanesi yağını, biraz susam yağı ya da zeytinyağı ile karıştırarak seyreltin. Sonrasında yatmadan bir saat önce, cildinize, yukarı doğru masaj yaparak uygulayın.

Saç için at kestanesi yağı kullanımını ise, isterseniz at kestanesi yağından bir kaç damla şampuanınıza ekleyerek gerçekleştirebilir, ya da saç diplerinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası