Aspir Yağının Faydaları

Aspir bitkisinden elde edilen ve zayıflamadan yağ yakmaya, güzellikten sağlığa kadar pek çok faydaları bulunan aspir yağının faydalarını yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere aktarmaya çalışacağız. Aspir bitkisinden söz etmişken, bu bitkinin dikenli ve dişli olup, boyunun 50 – 120 santim arasında değişebildiğini ve papatyagillerden olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Güzelliğin doğadan geldiğine inanan günümüz kadınları arasında siz de yer alıyorsanız, zaman kaybetmeden aspir yağını tanımaya başlayalım.

Aspir Yağının Faydaları

■ Her şeyin öncesinde aspir yağının, tek başına dahi güçlü bir E vitamini kaynağı olduğunu belirterek aspir yağının faydalarından söz etmeye başlayalım.

■ İçeriğinde bulundurduğu Omega-6 yağ asitleri ile bağışıklık sistemini güçlendirmekte ve bağışıklık sistemi ile ilgili problemlerin giderilmesine katkıda bulunmaktadır.

■ Boğmaca, astım, soğuk algınlığı, balgam… gibi üst solunum yolu hastalıklarının giderilmesinde aspir yağının faydaları büyüktür.

■ Serotonin hormonunun sadece çikolata yediğimizde arttığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Aspir yağının bu etkisi bulunmakta olup, dolayısı ile mutluluk seviyesini yükseltmekte, stres ve depresyona bağlı sorunları ortadan kaldırmaktadır. Alzheimer sorunlarının giderilmesinde de aspir yağından faydalanılabilmektedir.

■ İçeriğinde bulundurduğu Omega-6 yağ asitleri ile bağışıklık sistemini güçlendiren aspir yağı, aynı zamanda kalp sağlığını da korumakta, felç, kalp krizi… gibi hastalıkların riskini azaltmaktadır.

■ Kan şekerini dengede tutabilmek adına, aspir yağının içeriğinde bulunan Omega-6 yağ asitleri yine devreye girmektedir.

■ Zayıflamak istiyorsanız, aspir yağının faydaları arasında, değil zayıflamak; obezite ile savaşmanın dahi yer aldığını belirtmeden geçmemeliyiz.

■ Aspir yağı kullanımını gerçekleştirmek için bir litre suyun içerisine bir gram aspir yağı ekleyin ve sonrasında bu suyu her gün bitirene kadar tüketin. Bu sayede, sindirim sisteminizin daha sağlıklı olup, düzenli çalışacağını unutmayın.

■ Saçlarınızın güçlü ve parlak olmasını sağlayan aspir yağı aynı zamanda, saç köklerine uygulanması halinde, dolaşımın daha hızlı olmasını olanaklı hale getirmekte ve böylece saçların daha güçlü olmasını sağlamaktadır.

■ Cilt gözeneklerinin açılmasına da katkıda bulunan yağ, bu sayede hem döküntüleri azaltır; hem de sivilcelerin giderilmesini olanaklı hale getirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası