Anne Sütü Nasıl Arttırılır? İbrahim Saraçoğlu: Anne Sütünü Arttırmak İçin Kürler

Geleceğin yetişkinleri, bugünün anneleri tarafından yetiştirilmekle birlikte, geleceğin yetişkinlerinin, bugünün bebekleri olduğunu unutmamak gerekmektedir. Bu yazımızda sizlere, bebekler için anne sütünün öneminden kısaca bahsetmek istiyoruz öncelikle. Bilindiği gibi, günümüz bilgilerini kısaca kontrol ettiğimizde, bebeklerin, ilk altı ay boyunca sadece anne sütü ile beslenmeleri gerektiğini görüyoruz. Anne sütü, bebekler için, suyun; ve diğer tüm besinlerin yerini tutuyor. Hatta şunu unutmamak gerekiyor ki: anne sütünün yoğunluğu, bebeğin sağlık durumuna göre değişiyor. Örneğin, bebeğinizin ishal problemi varsa, anne sütü buna göre katılaşıyor. Bebeğin farklı bir problemi olduğunda da, yine, ishalde olduğu gibi, anne sütünün yoğunluğu buna göre kıvamlanıyor. İşte bundan dolayı bebekler için anne sütünün önemi büyüktür. Peki ya, anne sütü az olanlar ne yapmalı? Sütü az gelen annelerin bebekleri, anne sütünün yararlarından nasıl faydalanacak? İbrahim Saraçoğlu, anne sütü az olanların, sütü az gelenlerin, anne sütünü arttırmak için bir takım önerilerde bulunmaktadır. İbrahim Saraçoğlu‘na sorduk: anne sütü nasıl arttırılır? İşte İbrahim Saraçoğlu’ndan gelen, anne sütünü arttırma yöntemleri…

Anne sütü nasıl arttırılır? İbrahim Saraçoğlu, anne sütü az olanlara; ve sütü az gelen annelere şunu belirtiyor: ”Anne sütünün, tüm diğer faktörler göz ardı edilirse, beyinde üretildiği unutulmamalıdır.” İbrahim Saraçoğlu, sütü az olan annelere; ve anne sütü az olanlara, anne sütü nasıl arttırılır sorusunun yanıtı olarak öncelikle, anne sütünün az olduğunu kafalarına takarak endişe yaratmamaları; ve bebeklerini her zaman rahat; ve gerektiği kadar emzirebildiklerini düşünmelerini öneriyor. Bunun yanında, İbrahim Saraçoğlu, anne sütü nasıl arttırılır sorusuna, doğru beslenme; ve dengeli beslenmenin de öneminin büyük olduğunu ekleyerek yanıt veriyor…
İbrahim Saraçoğlu, anne sütü nasıl arttırılır konusunda her kafadan bir ses çıktığını; ve sütü az gelen annelerin; ya da anne sütü az olanların da, bu sesleri dinleyip, kendilerine önerilen her otu denediklerini belirterek, bunun yanlış olduğunu söylüyor. Pek çok otun kullanımı, anne sütünü arttırıcı etkisinin bulunmaması ile birlikte, anne sütünü azaltıcı bir etki yaratmaktadır; bundan dolayı da şifalı bitkilerin dahi çoğunun, emziren ya da bebek bekleyen anneler tarafından, doktor onayı olarak kullanılmaması gerektiğini yazılarımızda sıklıkla belirtmekteyiz.
İbrahim Saraçoğlu, anne sütü nasıl arttırılır? Hangi besinler anne sütünü arttırır sorularna, şu besinleri sıralayarak yanıt verdi: Anne sütünü arttırmak için öncelikle bol miktarda su içilmesi gerekmektedir. Bununla birlikte, anne sütünü arttırmak için, beyaz üzüm, dut, incir; ve tahin hevlası yemek gerekmektedir.
İbrahim Saraçoğlu, anne sütünü arttırmak için kür önerilerinde de bulunmaktadır. İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen, anne sütünü arttırmak için kür 1 önerisi şu şekildedir: Anne sütünü arttırmak için, günde iki porsiyon beyaz üzüm yemek gerekmektedir.
İbrahim Saraçoğlu, anne sütünü arttırmak için kür 2 önerisinde ise dereotundan yararlanılması gerektiğini belirtmektedir. Her gün sabah kahvaltısı; ve akşam yemeğinden önce tüketilen dereotunun, anne sütünü arttırıcı etkisi bulunmaktadır.
İbrahim Saraçoğlu, anne sütü nasıl arttırılır sorusu için, anne sütünü arttırmak için kür 3 önerisinde ise haşlanmış incir suyundan yararlanılması gerektiğini belirtmektedir. Sekiz ya da dokuz tane incirin, yarım litre su ile kaynatılmasını belirten İbrahim Saraçoğlu, elde edilmiş olan haşlanmış incir suyunun ikiye bölünerek, gün içerisinde, sabah ve akşam olmak üzere iki sefer içilmesi gerektiğini belirtmektedir.
Anne sütü nasıl arttırılır sorusuna, İbrahim Saraçoğlu tarafından verilen, anne sütünü arttırmak için kür önerilerinden bir tanesini, en fazla bir hafta uygulamanız gerekmektedir. Bir haftanın sonunda, hala anne sütünü arttırmak için kür uygulaması yapmanız gerekiyorsa, bir diğer, anne sütünü arttırmak için kür önerisini uygulamanız önerilmektedir. Anne sütünü arttırmak için kür önerilerinin aynı anda uygulanmaması da belirtilmektedir.

Latest Comments
 1. nermin

  incirin sağlık açısından bu kadar faydalı olabileceğini hiç düşünmedim

 2. Name

  pralaktinin asaqi dusmesi icin ne yapmaq lazimdir

 3. Anonim

  süpersiniz hocam

 4. Feyzanur

  İncir kürünün yanında , üzüm ve dere otu da yesek. Birde incir kürünü sadece bir hafta mı yapmalıyız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası