Alıç Meyvesinin Faydaları

Bu yazımızda sizlere alıç meyvesi ile ilgili bilgilerden söz ederek alıç meyvesi faydalarını aktarıp, sonrasında da alıç çayı nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını anlatmaya çalışacağız. Pek çok kişi alıç meyvesinin ne olduğunu dahi henüz bilmez iken, doğanın insanlara armağanı olan alıç meyvesi faydaları aslında saymakla bitmemektedir. Gelin zaman kaybetmeden bu doğal mucizeyi yakından tanıyalım…

Alıç Meyvesi Faydaları

Alıç meyvesi faydaları arasında ilk olarak kalp sağlığına sunmuş olduğu faydalardan söz etmek gerekir. Baktığımızda, sinirsel nedenlere dayalı ortaya çıkan kalp çarpıntılarının, kalpte var olan ritim bozukluklarının, kalp yetmezliği, enfeksiyonların sonrasında ortaya çıkan kalp kaslarındaki zafiyetler, geçirilen kalp krizi sonrasında ortaya çıkan yüksek tansiyon problemleri, damar sertliği… gibi pek çok problemin alıç meyvesi sayesinde giderilebildiğini belirtmemiz gerekir. Kalp için alıç meyvesinin faydalarını görebilmek için büyük bir sabır ile, meyveyi en az 4 hafta kullanmanız gerekmektedir. Bunun sonrasında etkileri görmeye başlayacağınız gibi, kullanıma devam ettiğiniz her yeni günde de, faydaların daha kuvvetli şekilde karşınıza çıktığını görebilirsiniz.

Alıç meyvesinin faydaları arasında, vücuttaki ödemlerin atılmasından da söz etmek gerekir. Bu sayede kilo kaybı, ve ödeme dayalı problemlerin önlenmesi sağlanabilmektedir.

Alıç meyvesinin faydalarını saymaya devam ettiğimizde:

• Sinirleri yatıştırır.
• Spazm azaltıcı etkileri vardır.
• İshal problemini giderebilir, (Fazla kullanımı kabızlığa neden olabilir)
• İdrar söktürücüdür.
• Kan dolaşımının hızlanması için damarları genişletir, bu sayede kalbe daha fazla kan, ve oksijen gider. Böylece alıç meyvesi, yüksek tansiyonun dengelenmesini de sağlamış olur.
• Hafızayı güçlendirir
• Mide bulantısını bastırıp, şiddetli kusmayı giderir.

Alıç Meyvesi Çayı Nasıl Yapılır?

Alıç meyvesi çayını yapabilmek için, bir tatlı kaşığı kadar alıç meyvesinin, bir fincan kaynamış suyun içerisine atılması, ve ağzı kapalı olarak on dakika boyunca bekletilmesi gerekir. Ardından süzülen alıç meyvesi çayının, istenirse bal ile tatlandırılarak günde iki ya da üç kere içilmesi önerilir. Her seferinde taze hazırlanması gereken alıç çayına, istenirse bitkinin yaprak ya da çiçekleri de eklenebilmektedir. Öğün araları, ya da aç karna alıç çayının içilmesi önerilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası